szyba

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Uszkodził drzwi w iławskiej galerii, bo nie sprzedano mu kebaba

2022-09-13 10:19

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zatrzymali sprawcę zniszczenia drzwi w jednej z iławskich galerii.

W poniedziałek (12.09.2022 r.) kilka minut po godzinie 5:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o mężczyźnie, który niszczy drzwi w jednym z iławskich marketów. Funkcjonariusze pojechali na miejsce gdzie zastali 27 – latka.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że kiedy szedł chodnikiem koło galerii w pewnym momencie podszedł do drzwi i zaczął je uderzać barkiem. Jak ustalili policjanci sprawca zdenerwował się, bo nie chciano mu sprzedać kebaba i złość wyładował na drzwiach galerii. 27-latek uszkodził prowadnice, wyłamał zabezpieczenia oraz wybił szybę powodując straty 8000 zł.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu, do którego się przyznał. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest przez System Informacyjny Schengen do ustalenia miejsca pobytu. Policjanci sporządzili oświadczenie po czym zwolnili 27 – latka.

Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Quiz. Dania godne królewskich stołów - rozpoznaj ich charakterystyczne cechy

Pytanie 1 z 12
Pieczoną kaczkę zazwyczaj przygotowuje się owocami. Najczęściej dodaje się do niej:
Kozy okradają łosia. Skandal w Fundacji ADA

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!