Ukradli samochód z parkingu i jeździli nim po Iławie

i

Autor: KPP Iława Ukradli samochód z parkingu i jeździli nim po Iławie mając po 3 promile!

Ukradli samochód z parkingu i jeździli nim po Iławie mając po 3 promile!

2022-06-13 13:21

Kilka minut po godzinie 9:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży samochodu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.

W czwartek (8.06.2022 r.) kilka minut po godzinie 9:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży samochodu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Wstępnie ustalili, że auto zostało skradzione z parkingu niestrzeżonego znajdującego się przed jednym z iławskich bloków.

Policjanci z grupy dochodzeniowo -  śledczej na miejscu wykonywali czynności wspólnie z technikiem kryminalistyki kiedy to policjanci z prewencji szukali skradzionego pojazdu. W trakcie czynności zostali poinformowani, że jakiś renault stoi na środku jezdni a po chwili zgłaszający dodał, że parkuje pod blokiem, a kierowca jest pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że to skradzione w nocy auto. Policjanci zatrzymali kierowcę oraz pasażerów renaulta. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mieszkańcy Iławy zabrali stojący na parkingu samochód, który właściciel zapomniał zamknąć i zostawił w środku kluczyki. Następnie jeździli nim ulicami miasta.

Mężczyźni zmieniali się w trakcie jazdy dlatego funkcjonariusze zbadali trzeźwość kierowcy jak i pasażerów. Okazało się, że 48 – latek kierował renaultem mając 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy. Natomiast drugi kierowca miał 3,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Policjanci ustalili, że z samochodu zniknął również fotelik dziecięcy.

Po wytrzeźwieniu 48 – latek usłyszał zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu, kradzieży fotelika dziecięcego oraz kierowania samochodem pod działaniem alkoholu. Natomiast jego starszy kolega usłyszał zarzut kierowania samochodem pod działaniem alkoholu.

Kodeks karny za samo zabranie cudzego pojazdu w celu krótkotrwałego użycia przewiduje karę do 5  lat pozbawienia wolności.

Znasz się na kotach? Udowodnij to. Bez kompletu nie pokazuj się swojemu kotu!

Pytanie 1 z 15
Kocieta po urodzeniu:
Express Biedrzyckiej - Paweł Zalewski: Trzeba ograniczyć 500+

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl