Ukradł złote łańcuszki z jubilera. 20-latek w rękach iławskiej policji

2021-01-26 11:41

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 20 – latkowi. Młodu mieszkaniec Iławy ukradł złote łańcuszki z jednego z lokalnych sklepów jubilerskich. Mężczyzna usłyszał już zarzut a odzyskaną biżuterię policjanci przekazali pokrzywdzonemu.

Oficer dyżurny policji (w czwartek 21 stycznia) został poinformowany o kradzieży, do której doszło u jubilera na iławskim Starym Mieście. Zgłaszający dodał, że sprawca właśnie uciekł z biżuterią.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Ustalili, że młody mężczyzna wszedł do sklepu jubilerskiego po czym poprosił o pokazanie kilku łańcuszków. Kiedy sprzedawca to uczynił, sprawca zabrał biżuterię i uciekł.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że kradzieży dokonał znany im z wcześniejszych interwencji 20-latek. Dzięki dobremu rozpoznaniu rejonu służbowego mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych i osadzony w policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 20-latkowi, do którego się przyznał. Natomiast odzyskane łańcuszki policjanci oddali pokrzywdzonemu.

Teraz mieszkaniec Iławy ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Ukradł złote łańcuszki z jubilera. 20-latek w rękach iławskiej policji

i

Autor: KPP Iława Odzyskana biżuteria z napadu na iławskiego jubilera
Sonda
W jakim miejscu wolałbyś mieszkać?
Psychopata spalił mi auto pod domem