rower

i

Autor: KPP Iława

Trzynastka faktycznie pechowa... dla złodzieja rowerów

2022-01-19 15:34

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 26 - latkowi z powiatu iławskiego. Mężczyzna ukradł 13 rowerów oraz złotą biżuterię a także posiadał narkotyki

Mundurowi z Komisariatu Policji w Lubawie po pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży. Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawca kradł rowery stojące min. na klatkach schodowych czy przed lokalami.

Część skradzionych jednośladów nie była zabezpieczona. Policjanci przyjmowali zawiadomienia o kradzieży, przesłuchiwali świadków a także zabezpieczyli zapis z monitoringu. W trakcie czynności okazało się, że jeden ze skradzionych rowerów jest w komisie. Mundurowi podczas prowadzonego postępowania na podstawie zgromadzonych materiałów ustalili, że sprawcą kradzieży jest 26 – latek. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.

Okazało się, że mieszkaniec powiatu iławskiego posiada przy sobie jeszcze susz roślinny, który okazał się marihuaną. Jak ustalili policjanci to nie wszystkie przewinienia mężczyzny. 26 – latek wszedł również do otwartego domu skąd zabrał złotą biżuterię. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 15 – zarzutów mieszkańcowi powiatu iławskiego a postępowanie zakończyć aktem oskarżenia. Straty pokrzywdzonych to 2600 zł. Policjanci odzyskali część skradzionych rowerów, które zostaną przekazane właścicielom.

Poradnik Zdrowie: ból z lewej strony brzucha

QUIZ. Najdziwniejsze auta PRL-u. Rozpoznasz je? Nie każdy o nich słyszał!

Pytanie 1 z 10
Nienaturalnie długi Fiat 125p nosił przydomek...