kradzieże paliwa

Trzech mieszkańców Iławy okradało paczkomat, kradli też inne rzeczy. Usłyszeli 52 zarzuty!

2024-04-19 9:05

Umorzone nie znaczy zapomniane, a sprawcy niewykrytych spraw nie mogą spać spokojnie. Policjanci wielokrotnie wracają do postępowań sprzed lat czy miesięcy, by w oparciu o nowe ustalenia odtwarzać szczegółowo przebieg zdarzeń i zatrzymywać ich sprawców.

Tak było też w przypadku włamań, do którego doszło w marcu i kwietniu 2024 r. Dzięki wytężonej pracy kryminalnych ustalono podejrzanych i przedstawiono im zarzutów.

W kwietniu 2024 r. policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do paczkomatu, do której doszło w gminie Iława. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że nieznani sprawcy przy użyciu nieustalonego narzędzia podważali drzwiczki skrytek i zabierali z niej paczki.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wykonali oględziny, a także dokumentację fotograficzną i zabezpieczyli ślady. Następnie w powyższej sprawie wszczęto dochodzenia. Funkcjonariusze cały czas gromadzili i weryfikowali wszelkie informacje dotyczące kradzieży z włamaniem. Wnikliwie analizowanie podobne zdarzenia, typowali osoby, który mogły mieć związek z tym przestępstwem. Determinacja policjantów doprowadziła do ustalenia personaliów podejrzanych.

Okazali się nimi trzej mieszkańcy Iławy. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Jak ustalili policjanci, to nie było ich jedyne włamanie. Wtedy to w wyniku podjętych działań nie ustalono sprawców przestępstw i postępowania umorzono. Jednak umorzone nie znaczy jednak zapomniane. Dzięki pracy iławskich policjantów wydziału kryminalnego trzem mężczyznom w wieku 18 – 22 lat przedstawiono aż 52 zarzuty. Okazało się, że włamali się oni również do myjni samoobsługowej czy samochodów ciężarowych skąd kradli paliwo.

Umorzone postępowania zostały na nowo podjęte, a sprawcy nie unikną odpowiedzialności za popełnione przestępstwa. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

CH czy H? Jak zapiszesz to słowa?

Pytanie 1 z 25
Jak zapiszesz to słowo?