Trzasnął drzwiami od klatki, grozi mu 5 lat więzienia

i

Autor: Nicola Nuttall - Unsplash

Trzasnął drzwiami od klatki, grozi mu 5 lat więzienia

2021-12-21 12:02

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Iławy. Mężczyzna tak mocno trzasnął drzwiami od klatki schodowej, że wybił w nich szybę.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wybiciu szyb w drzwiach wejściowych do klatki schodowej w jednym z bloków na terenie miasta. Policjanci wstępnie ustalili, że mężczyzna w trakcie zamykania drzwi potłukł znajdującą się w nich szybę. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu. W trakcie czynności okazało się, że sprawca poprzez trzaśnięcie drzwiami oraz uderzeni pięścią potłukł podwójną szybę znajdującą się w drzwiach wejściowych do klatki schodowej. Jak ustalili mundurowi zniszczenia mienia dokonał znany im z wcześniejszych interwencji 43 – latek. Mężczyzna usłyszał zarzut a postępowanie w tej sprawie zostało zakończone aktem oskarżenia.

Teraz mieszkaniec Iławy ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Zgodnie z art. 288 § 1 kodeksu karnego który mówi o tym, że „ Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Jak dobrze znasz polskie kolędy?

Pytanie 1 z 10
Bóg się rodzi, moc truchleje,
Pobił rekord świata w układaniu Kostki Rubika