wypadek

i

Autor: KPP Iława Śmiertleny wypadek pod Suszem

Tragiczny wypadek pod Suszem. Iławscy policjanci podsumowują świąteczny weekend

2022-12-27 15:00

Nadmierna prędkość nadal pozostaje jednym z głównych czynników wypadków na drogach. O czym przekonali się kolejni kierowcy. Jadąc za szybko zaryzykowali nie tylko swoim życiem ale również pasażerów.

W piątek (23.12.2022 r.) kilka minut przed godzina 21:00 policjanci zostali poinformowani o nietrzeźwym kierującym. Jak ustalili funkcjonariusze 39 – latek kierował fiatem mając 3,2 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Mieszkaniec gminy Iława nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, pojazd nie miał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC.

Tymczasem w sobotę (24.12.2022 r.) 68 – latek kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało a za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem. Kolejny kierujący również nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście 90 – latkowi a także jego pasażerce nic poważnego się nie stało. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został pouczony.

Natomiast 10 minut później 29 – latka nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wprowadziła pojazd w niekontrolowany poślizg i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Tymczasem 41 – latka kierująca dacią również nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem zjechała na przeciwległy pas ruchu a następnie na lewe pobocze po czym wywróciła pojazd. Nikomu nic poważnego się nie stało. Kobieta za popełnione wykroczenie została pouczona.

Kolejna kierująca także nie dostosowała prędkości do warunków ruchu na łuku drogi w prawo straciła panowanie nad pojazdem po czym najechała na przydrożne drzewo. Ranna 44 – latka wspólnie z 8 – latkiem została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Natomiast policjanci ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości zatrzymali kolejne osoby nie stosujące się do przepisów. 33 – latek jechał vw z prędkością 108 km/h w terenie zabudowanym. Natomiast 22 – latek w Jędrychowie jechał audi z prędkością 105 km/h. Oboje stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, zostali ukarani mandatami a ich konta powiększyły się o 13 pkt. karnych.

Tymczasem w poniedziałek (26.12.2022 r.) 25 – latek kierujący nissanem nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania w wyniku czego w trakcie zmiany pasa ruchu doprowadził do bocznego zderzenia z bmw, który już na tym pasie się znajdował i był w trakcie wyprzedzania.  Mężczyzna za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem. W trakcie czynności okazało się, że 25 – latek posiadał aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W Lubawie za to 57 – latek kierujący oplem na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu fordem i doprowadził do zderzenia między pojazdami. Mężczyzna za spowodowanie kolizji został pouczony.

Do kolejnego tym razem najtragiczniejszego zdarzenia doszło we wtorek (27.12.2022 r.)  kilka minut po godzinie 4:00.  Oficer dyżurny został poinformowany o wypadku na trasie Susz - Kisielice. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie czynności wstępnie ustalili, że 19 – latek kierujący bmw nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Żywa szopka przy Parafii Matki Bożej Dobrej Rady - w środku trzymali kota i wiewiórkę w klatce

QUIZ. TO wydarzyło się w 2022 roku. Myślisz, że będzie łatwo? Pomyśl jeszcze raz!

Pytanie 1 z 15
Niewątpliwie największym (i zarazem najgorszym) wydarzeniem mijającego roku była bandycka napaść Rosji na Ukrainę. Dziś mamy...