potrącenie na torach śmierć wypadek kolejowy

i

Autor: Goran Horvat - Pixabay Tragedia na torach w Iławie. Osoba potrącona przez Pendolino

Tragedia na torach w Iławie. Osoba potrącona przez Pendolino

2021-07-01 9:17

Do tragicznego zdarzenia doszło nad ranem, pod Iławą na linii kolejowej Gdańsk-Warszawa w okolicach stacji Iława Miasto. Pieszy został uderzony przez rozpędzony pociąg, nie miał szans na przeżycie.

W czwartek (1.07), kilka minut po godzinie 7:00 służby ratunkowe postawiła na nogi wiadomość o potrąceniu mężczyzny niedaleko stacji Iława Miasto. Niestety doniesienia szybko okazały się prawdziwe.

W osobę (nie ustalono wieku ani płci) znajdującą się na torach uderzyło Pendolino relacji Gdynia-Katowice. Człowiek nie miał szans na przeżycie. Nie ustalono jeszcze jego tożsamości.

Na miejscu nadal pracuje policja i prokuratura wyjaśniająca okoliczności tego zdarzenia. Na ponad godzinę trzeba było wstrzymać całkowicie ruch kolejowy, a przewoźnikom zalecono wprowadzenie komunikacji zastępczej.

Teraz zostaje pomału przywracany, ale opóźnienia i tak sięgają ponad 100 minut.

- Jeden z dwóch torów został już odblokowany po wypadku i kursują nim pociągi - powiedział PAP Przemysław Zieliński z PKP PLK.

Okoliczności śmiertelnego wypadku wyjaśni prokurator i komisja kolejowa.

Iława jest ważnym punktem na kolejowej mapie Polski północno-wschodniej - obsługuje pociągi pasażerskie wszystkich rodzajów i pociągi towarowe.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tego uczą na pierwszych lekcjach w podstawówce. Nie skompromituj się

Pytanie 1 z 15
Z iloma państwami sąsiaduje Polska?
Protest ratowników medycznych przed urzędem wojewódzkim w Olsztynie