Włamywacz złodziej

i

Autor: pixabay Takich "prezentów" nikt nie lubi. Włamywał się i okradał działkowców, złapała go policja!

Takich "prezentów" nikt nie lubi. Włamywał się i okradał działkowców. Złapała go policja!

2020-12-22 10:54

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. 28 -latek włamywał się i okradał ogródki działkowe. Teraz ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.

Kisieliccy policjanci od jakiegoś czasu prowadzili postępowania dotyczące kradzieży z włamaniem do altanek znajdujących się na terenie ogródków działkowych.

Jak ustalili, sprawca wykorzystując osłonę nocy, wchodził na teren ogródków działkowych, zrywał kłódki, po czym wchodził do wnętrza budynków i zabierał elektronarzędzia, narzędzia malarskie, butle z gazem.

Kierownik Posterunku Policji w Kisielicach wspólnie ze swoim policjantem również pod osłoną nocy postanowili przyjść do pracy i zatrzymać nocnego marka - sprawcę włamań.

Zasadzka się udała, mężczyzna tym razem chciał okraść kolejną przyczepę kempingową, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie przez funkcjonariuszy z posterunku w Kisielicach.

Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi, a zebrany materiał dowodowy pozwolił mu na przedstawienie 11 zarzutów. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionych przedmiotów.

Sąd na wniosek prokuratora zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.  28 - latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. 

Odzyskane przedmioty

i

Autor: KPP Iława Odzyskane przedmioty

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Zapomniane potrawy wigilijne. Jak wiele znasz?

Pytanie 1 z 7
Śliżyki wileńskie to:
Zbudował sanie Mikołaja ze skutera