Tak było na Ninja Series - Pure Skill Iława [AUDIO, ZDJĘCIA]

2021-06-07 14:23

W Iławie w weekend zagościła po raz pierwszy impreza OCR w ramach Ninja Warrior Polska - Ninja Pure Skill Iława. W miejscu iławskiego lodowiska rozstawiono tory z przeszkodami, jak się okazało jedne z najtrudniejszych w całej serii torów kat. Open.

Biegi przeszkodowe (OCR) (z ang. Obstacle Course Racing) – to rodzaj biegu przełajowego urozmaiconego naturalnymi i sztucznymi przeszkodami terenowymi wymagającymi szczególnego wysiłku i odporności do ich pokonania. Długość tras oraz liczba i rodzaj przeszkód dostosowane są w taki sposób, aby umożliwić start zarówno początkującym, jak i osobom zaangażowanym w dużym stopniu w uprawianie sportu - wyjaśnia nam Wikipedia.

Od kilku lat skrót OCR pojawia się coraz częściej na naszych językach, bo liczba zawodów tego typu rośnie w oszałamiającym tempie. Bez wątpienia w promocji tego rodzaju sportu pomagają programy telewizyjne jak Ninja Warrior Polska. Część zawodników, którzy podjęli się pokonania toru w Iławie, jest już zresztą w trakcie treningów do kolejnej edycji tego programu.

Przez dwa dni pod dachem iławskiego krytego lodowiska zmagali się z przeszkodami nie tylko dorośli, organizatorzy przygotowali również tory dla młodzieży oraz dzieci i to już od 6 roku życia!

Byliśmy na miejscu z naszym mikrofonem, udało nam się porozmawiać zarówno z "wyjadaczami" całego cyklu Ninja, jak i amatorami, którzy wkręcają się w imprezy OCR zaledwie od kilku miesięcy.

Spotkaliśmy też iławskich sportowców, którzy obiecują, że wystartują w kolejnych edycjach tej imprezy, a na razie się im przyglądają i nabierają sprawności na mniej wymagających. Posłuchajcie!

Relacja z imprezy Ninja Series - Pure Skill Iława
Sonda
Czy sporty kobiece i męskie są równo traktowane?
Kortowiada 2021. Enej na scenie