nieodpowiedzialni kierowcy

Tafla lodu spadła z ciężarówki przed radiowozem. Iławska policja zatrzymała 30-latka

2024-01-10 13:32

Policjanci przypominają każdy pojazd uczestniczący w ruchu drogowym ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadącym lub innych uczestników ruchu. Przekonał się o tym 30 – latek, który nie posprzątał naczepy za co został ukarany mandatem.

We wtorek (09.01.2024 r.) policjanci iławskiego ruchu drogowego podczas patrolu dróg powiatu iławskiego zauważyli kierującego zespołem pojazdów. Funkcjonariusze zobaczyli, iż z naczepy wystają kawałki lodu a po chwili jeden z nich spadł przed radiowozem. Policjanci natychmiast zatrzymali kierującego, wylegitymowali go oraz sprawdzili w policyjnych systemach.

Okazało się, że jest to 30 – letni mieszkaniec powiatu działdowskiego. Mężczyzna za stworzenie zagrożenie bezpieczeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego został ukarany mandatem. 30 – latek jeszcze musiał oczyścić naczepę dafa, żeby móc kontynuować jazdę gdyż wystający kawałki lodu nadal stwarzały bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników dróg.

Apelujemy o przygotowanie samochodu do drogi!

Zimą oprócz sprawdzenia poziomu płynów eksploatacyjnych pamiętajmy o odśnieżeniu i oczyszczeniu pojazdu z lodu i innych zabrudzeń. Zalegający śnieg i zaszronione szyby znacznie ograniczają widoczność, co negatywnie wpływa na komfort, bezpieczeństwo jazdy i może generować niebezpieczne sytuacje na drodze.

Odśnieżając auto nie ograniczajmy się wyłącznie do szyb, ponieważ również ważne są lusterka, reflektory czy dach, gdzie zalegająca gruba warstwa śniegu lub lód mogą utrudnić jazdę kierującemu i być przyczyną kolizji, a nawet wypadku drogowego.

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym (art.66 ust.1 pkt 1 i 5) każdy pojazd uczestniczący w ruchu drogowym ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadącym lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę oraz zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy.

Obsada Mody na sukces po latach. Tak teraz wyglądają aktorzy, którzy zagrali w legendarnym tasiemcu

Pamiętasz, jak się nazywały te perełki PRL-u?

Pytanie 1 z 8
Ten fotel nazywał się?
Taki fotel nazywał się?