Andrzej Gizler z watą cukrową

i

Autor: eka

PODCAST

Ta wata cukrowa jest wyjątkowa. Smakuje zwyczajnie, ale pozwala wspierać chore dzieci

2023-09-19 9:28

Andrzej Gizler z Susza tworzy chmurki szczęścia. To wata cukrowa, która ma niesamowite właściwości. Co w niej jest takiego wyjątkowego, oprócz pysznego smaku? To, że dzięki niej od dekad konto Towarzystwa Przyjaciół Dzieci jest zasilane złotówkami.

Pan od waty cukrowej - często to właśnie tak nazywają go dzieci. Wrósł w krajobraz i jego widok na przykład na alejce nad Małym Jeziorakiem jest tak oczywisty jak to, że wytwarzana przez niego wata ma cudowne właściwości. Dlaczego? Bo Andrzej Gizler to wielki przyjaciel Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, oddział miejsko-gminny w Iławie. Od ponad 30 lat przelewa na konto iławskiego oddziału pieniądze uzyskane ze sprzedaży produkowanych przez siebie słodkich chmurek. Od 14 lat jest członkiem TPD.

W sezonie wiosenno-letnim w każdy weekend przyjeżdża do Iławy. Bywa też w innych miejscach, jednak to z iławskimi festynami i piknikami kojarzy się najbardziej.

- To posługa - mówi. Sam jest już dawno na emeryturze. Dlaczego postanowił w ten sposób wspierać podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci? Posłuchaj!

Posłuchaj historii Andrzeja Gizlera z Susza, wielkiego przyjaciela TPD

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Która gwiazda powiedziała te słowa? Sprawdź jak dobrze znasz świat showbizensu

Pytanie 1 z 8
"Nie mów do mnie teraz" to kultowy już tekst...
Uważajcie! Barszcz Sosnowskiego można łatwo pomylić z inną rośliną