auto młody kierowca

i

Autor: unsplash

Szybcy, wściekli po iławsku. Uciekali przed policją autem, potem pieszo!

2022-02-15 10:23

Ucieczka przed policyjnym patrolem, jazda samochodem pomimo aktywnego zakazu sądowego to przewinienia, za które odpowie przed sądem 24-latek.

W niedzielę (13.02.2022r.) kilka minut po godz. 23:00 policjanci zauważyli kierującego peugeotem, który na widok radiowozu zaczął przyspieszać. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Mundurowi dali znak do zatrzymania się.

Mężczyzna pomimo użytych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się, a wręcz zaczął uciekać. W pewnym momencie kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu po czym pojazd zatrzymał w lesie, a ucieczkę kontynuował pieszo.

Policjanci zatrzymali pasażerów samochodu. Okazało się, że jeden z nich posiadał przy sobie prawie 4 gramy amfetaminy. 20-latek usłyszał zarzut. Natomiast po kilku godzinach policjanci zatrzymali 24-latka, który kierował samochodem. Jak się okazało mężczyzna prowadził pojazd pomimo aktywnego sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Funkcjonariusze osadzili go w policyjnej celi, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Kodeks karny za samo niestosowanie się do zakazu sądowego przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

QUIZ. Jedzenie z podtekstem seksualnym - potrawy i produkty, które się kojarzą...

Pytanie 1 z 16
Kuszące i słodkie CYCKI MURZYNKI to:
Ewa Krawczyk opowiada o pierwszej randce z Krzysztofem Krawczykiem

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl