skoszone barierki w iławie

i

Autor: KPP Iława Uszkodzone barierki na ul.3-go Maja w Iławie

Szybcy i niebezpieczni. Wielbiciele trunków szarżowali na ulicach Iławy i w okolicy

2022-05-31 10:11

Codziennie policjanci zatrzymują nieodpowiedzialnych i bezmyślnych kierowców pojazdów, którzy jeżdżą za szybko, pod wpływem alkoholu bądź nie stosują się do obowiązujących przepisów. Funkcjonariusze poświęcają wiele pracy i energii na to, żeby skutecznie eliminować z dróg takie niebezpieczne osoby. Tak też było podczas minionego weekendu.

Pierwszy z kierujących w sobotę (28.05.2022 r.) poinformował policjantów, że na drodze leżą żółte barierki na które najprawdopodobniej ktoś wcześniej pojechał. Dodał, że najechał na nie i uszkodził sobie samochód. Funkcjonariusze pojechali na miejsce (ul. 3-go maja w Iławie) gdzie potwierdzili uszkodzenia, sporządzili dokumentację. Ustalili, że 34 – latek kierując skodą jechał z prędkością uniemożliwiającą panowanie nad pojazdem, w wyniku czego stracił panowanie nad autem i uderzył w barierki, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Co ciekawe, jak ustalili policjanci kierujący był trzeźwy, został ukarany mandatem. 

Kolejnych dwóch nieodpowiedzialnych kierujących policjanci zatrzymali po zgłoszeniu przez świadków. W pierwszym przypadku oświadczył on, że drogą wojewódzką jedzie czerwone bmw od boku do boku. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Okazało się, że 32 latek kierował samochodem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny kierujący został zatrzymany w gminie Kisielice. Zgłaszający oświadczył, że do jednego z lokalnych sklepów przyjechał vw, a jego kierowca wysiadając miał problem z poruszaniem się. Zachowanie wskazywał na to, że znajduje się pod znacznym działaniem alkoholu. Policjanci ustalili właściciela i pojechali do jego miejsca zamieszkania. Wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 67 – latek kierował samochodem mając prawi 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi gminy Kisielice prawo jazdy.

W Wikielcu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Mężczyzna jechał jednośladem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie za co został ukarany mandatem.

W sobotę (28.05) przed północą policjanci zostali poinformowani o agresywnym, nietrzeźwym mężczyźnie, który wszedł na stację paliw pokłócił się z pracownikami po czym rzucił butelką i odjechał oplem. Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali kierującego. Okazało się, że 45 – latek kierował oplem mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę (29.05) kilka minut po godzinie 12:00. Funkcjonariusze podczas patrolu Kisielic zauważyli kierującego seata, który miał uszkodzony przód. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Mężczyzna oświadczył, że w miejscowości Gniezno aby uniknąć kolizji z innym pojazdem wjechał do rowu seatem po czym odjechał z miejsca zdarzenia nie wzywając policji. Postanowił rozbitym samochodem wrócić do domu. Policjanci wylegitymowali mężczyznę,  sprawdzili w policyjnych systemach i skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 33 – latek nie tylko poruszał się rozbitym samochodem, który nie miał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna był również pod działaniem alkoholu i kierował pojazdem pomimo braku prawa jazdy, które miesiąc wcześniej zostało mu zatrzymane przez policjantów.

Strażacy pomagali 52–latce. Kierująca audi nie zachowała należytej ostrożności w wyniku czego wjechała do rowu, w którym znajdowała się woda. Kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało, została ukarana mandatem a w opuszczeniu auta musiała pomóc jej straż pożarna.

W Kisielicach policjanci zatrzymali kierującego mercedesem. Funkcjonariusze pamiętali, że 34 - latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Potwierdziło to sprawdzenie w policyjnych systemach. Sporządzono wniosek do sądu o ukaranie 34 – latka, a także ukarali go mandatem karnym, bo nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i przewoził samochodem pasażerów, którzy również nie mieli zapiętych pasów. Pasażerowie również otrzymali mandaty, a jeden z nich dostał dodatkowo kolejny mandat za udostępnienie samochodu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Karasiu podczas pomiaru prędkości. 21 – latek w terenie zabudowanym oplem jechał a prędkością 113 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, jego konto powiększyło się o 10 pkt. karnych i stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego zauważył, że skodą jedzie znany mu z wcześniejszych interwencji 46 – latek. Policjanci zatrzymał mężczyznę do kontroli drogowej bo pamiętał, że ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnych systemach mundurowy potwierdził swoje przypuszczenia. Mieszkaniec gminy Iława ma aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

O kolejnym nietrzeźwym kierującym, który  jeździ ulicami miasta policjantów poinformował świadek. Zgłaszający oświadczył, że samochodem koloru granatowego właśnie spod bloku ruszył prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Dodał, że mężczyzna miał problem z poruszaniem się i wejściem do auta. Policjanci zatrzymali 38 – latka. Okazało się, że mieszkaniec Iławy kierował fordem mając 3,3 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi przetransportowali mężczyznę do iławskiej jednostki i osadzili w policyjnej celi.

W gminie Kisielice podczas kontroli mundurowi wylegitymowali mężczyznę na rowerze, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 60–latek kierował mając 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

QUIZ. Prawda czy fałsz? Czy rozpoznasz kulinarne fakty i mity? Sprawdź!

Pytanie 1 z 29
Fioletowe ziemniaki są jadalne i bardzo smaczne.
Mistrzostwa Europy w triathlonie – Olsztyn 2022

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!