Pusta klasa w szkole

i

Autor: Wokandapix - Pixabay

Szkoły i rodzice w Iławie przygotowują się do zamknięcia placówek [AUDIO]

2020-03-12 13:31

Zgodnie z rozporządzeniem rządu od 16 do 25 marca włącznie publiczne i niepubliczne placówki edukacyjne zostają zamknięte. Co na to dyrektorzy szkół oraz rodzice w Iławie?

Ostatnie dni tego tygodnia (12 i 13.03) to dni przejściowe, które mają dać czas rodzicom na znalezienie opieki dla dzieci lub załatwienie formalności u pracodawcy np. na pracę zdalną lub wzięcie zasiłku i pozostanie z dziećmi i młodzieżą w domach.

Jeśli chodzi o iławskie placówki natychmiastowo zareagowały na decyzję rządu i odliczają do zamknięcia placówek.

- Na razie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze a od poniedziałku mamy nadzieję, że zdalnie będziemy porozumiewać się z naszymi uczniami przez kolejne 2 tygodnie i zadawać im zadania przez e-dziennik. Obyśmy mogli wrócić szybko do szkół i normalnej pracy - mówi Grażyna Stolarska, dyrektor SP3

Posłuchaj dłuższej wypowiedzi:

Grażyna Stolarska - dyrektor SP3 Iława o organizacji pracy szkoły

- Zajęcia zawieszamy, ale przez te dwa dni kontynuujemy zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku szkołę zamykamy... Uważam, że to mądra decyzja rządu, moment jest odpowiedni jeśli mamy wirusa zdusić w zarodku - mówi dyrektor SP4 Kazimierz Tyszkiewicz.

Posłuchaj dłuższej wypowiedzi:

Kazimierz Tyszkiewicz - dyrektor SP4 Iława o organizacji pracy szkoły

Rodzice iławskich dzieci z kolei obawiają się o zaległości pociech w nauce oraz plany urlopowe, tak zareagowali na decyzję rządu:

Rodzice z Iławy - o odwołaniu zajęć w szkołach i przedszkolach