Szarpanina z wiertarką w Lidlu. Złodzieja zatrzymał komendant z Brodnicy!

i

Autor: bluebudgie - Pixabay Szarpanina z wiertarką w Lidlu. Złodzieja zatrzymał komendant z Brodnicy!

Szarpanina z wiertarką w Lidlu. Ranny ochroniarz, interweniował sam komendant z Brodnicy!

2021-02-02 11:04

Próbę kradzieży wiertarko-wkrętarki udaremniło dwóch funkcjonariuszy robiących akurat zakupy w iławskim Lidlu. Gdyby nie szczęśliwy zbieg okoliczności i dwóch mundurowych po służbie będących świadkami całego zajścia, kradzież mogłaby się skończyć tragicznie.

W poniedziałek (01.02.2021r.) na terenie marketu w Iławie doszło do kradzieży wiertarko - wkrętarki przez klienta sklepu.

Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przez Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy oraz funkcjonariusza Straży Granicznej. Funkcjonariusze w czasie wolnym od służby robili zakupy w markecie.

- W pewnym momencie jeden z klientów sklepu przekroczył linię kas i zaczął szarpać się z ochroniarzem po czym kopnął go w nogę, co spowodowało jego upadek i utratę przytomności. Mundurowi natychmiast zareagowali i zatrzymali mężczyznę. - mówi Joanna Kwiatkowska, rzecznik iławskiej policji.

Jak się okazało, to pracownik ochrony podczas obserwacji obrazu z kamer monitoringu zauważył jak jeden z klientów pod kurtkę chowa wiertarko-wkrętarkę. Ochroniarz natychmiast poszedł zatrzymać sprawcę kradzieży. Kiedy ten przekroczył linię kas pracownik ochrony złapał go za kurtkę. Wtedy to mężczyzna zaczął mu się wyrywać próbując uciec ze skradzionym towarem.

Na miejsce wezwano policyjny patrol z Iławy, który przetransportował 37-latka do Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Natomiast skradziona wiertarko – wkrętarka wróciła do dalszej sprzedaży.

Kodeks karny za kradzież rozbójniczą w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Co wolisz?
Zobacz kąpiel Wesołych Morsów Z Jezioraka w ramach WOŚP w Iławie