Znęcał się nad partnerką i podpalił jej samochód!

i

Autor: KPP Iława / OSP Susz Susz: Znęcał się nad partnerką i podpalił jej samochód!

kroniki policyjne

Susz: Znęcał się nad partnerką i podpalił jej samochód!

2023-04-13 13:35

Policyjny dozór zastosowano wobec mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad partnerką. 37-latek wszczynał awantury, wyzywał kobietę, szarpał, a także niszczył sprzęty domowe. Podczas ostatniej awantury, poszedł o krok dalej!

Oficer dyżurny iławskiej policji w wielkanocny poniedziałek (10.04.2023 r.) został poinformowany o pożarze samochodu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.

Okazało się, że doszło do nadpalenia elementów plastikowych w vw. Mężczyzna oświadczył, że wrzucił niedopałek do auta i doszło do spalenia elementów znajdujących się przy szybie czołowej.

Jak ustalili policjanci zgłaszająca oświadczyła, że podczas awantury jej partner oświadczył, że spali auto, którym ona jeździ. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W trakcie dalszych czynności okazało się, że to nie pierwsza taka sytuacja. 37-latek od dłuższego czasu znęcał się nad swoją partnerką fizycznie jak i psychicznie.

Mieszkaniec gminy Susz znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał kobietę, groził pozbawieniem życia i szarpał. Mężczyzna pociął również kanapę, rzucał przedmiotami codziennego użytku niszcząc je, a także podpalił samochód, który kobieta użytkowała.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 37-latkowi.

Wobec mężczyzny Prokurator Prokuratury Rejonowej w Iławie zastosował policyjny dozór. Teraz mieszkaniec gminy Susz będzie musiał stawiać się w jednostce policji, ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i zakaz kontaktowania się z nią, musi opuścić wspólnie zajmowane z kobietą mieszkanie, a także ma zakaz opuszczania kraju i wydania dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Jesteś ofiarą przemocy? Skorzystaj z pomocy http://www.niebieskalinia.info/

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres ilawa@eska.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Trzymał dziecko za rączkę, huknął w nich samochód. Dramat na przejściu w Tarczynie

QUIZ. Sobotnia ortografia. Arcytrudne słowa na literę "k". Kosmiczny poziom!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawną pisownię: