policjantka susz

i

Autor: KWP Olsztyn asp. Marta Czarnomska uratowała w Suszu mężczyznę przed wychłodzeniem i śmiercią

Susz: Policjantka po pracy pomogła wychłodzonemu na ulicy. Tracił przytomność

2022-12-13 14:30

asp. Marta Czarnomska - funkcjonariuszka z suskiej jednostki policji będąc w czasie wolnym od służby pomogła mężczyźnie, który był wychłodzony. Pomagamy i chronimy nie tylko w służbie, ale również poza nią - policjanci przypominają swoje motto.

Zbliżała się północ, a na zewnątrz panowała bardzo niska temperatura. Oficer dyżurny iławskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od policjantki. Oświadczyła, że na jednej z ulic w Suszu leży wychłodzony mężczyzna. Dodała, że kiedy go zauważyła natychmiast do niego podeszła, aby udzielić pomocy.

Okazało się, że był już nieprzytomny i bardzo wychłodzony. Policjantka natychmiast o wszystkim poinformowała oficera dyżurnego, który na miejsce wysłał funkcjonariuszy jak i ratowników medycznych. Okoliczności, w jakich znajdował się mężczyzna zagrażały jego życiu i zdrowiu. Ratownicy medyczni zajęli się zmarzniętym 38-latkiem i przetransportowali go do szpitala. Dzięki reakcji policjantki pomoc dla wychłodzonego mężczyzny dotarła na czas.

Niskie temperatury, zwłaszcza nocą, to zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. Zagrożenie to dotyczy również osób będących w trudnej sytuacji życiowej, a także tych, którzy borykają się z problemem alkoholowym.

Pamiętajmy, że jeden telefon, może uratować ludzkie życie. Tak jak w przypadku tej interwencji. Odpowiednia reakcja świadka, szybkie działanie służb niosących pomoc i mężczyzna został otoczony specjalistyczną pomocą. Za oknem przymrozki, dlatego policjanci apelują: nie bądźmy obojętni, gdy widzimy, że czyjeś życie i zdrowie jest zagrożone. Wrażliwość każdego z nas oraz szybka i właściwa reakcja może pomóc przetrwać zimę osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej.

Potrzebując pomocy zawsze możemy skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

NIEDZIELSKI: NADCHODZI SIÓDMA FALA, NIE BĘDZIE OBOSTRZEŃ

QUIZ. Kto prowadził ten teleturniej? Sprawdź, czy nie pomylisz prezenterów TV!

Pytanie 1 z 15
"Wielką grę" prowadziła:

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!