folklor

i

Autor: arch. organizatora

Sukces zespołu Dzieci Ziemi Iławskiej

2022-05-06 14:28

Zespół wziął udział w finałowych przesłuchaniach regionalnych konkursu „Jawor – u źródeł kultury”, który odbył się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku

Celem konkursu muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury”, jest promocja kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie twórców, artystów i wykonawców z Warmii i Mazur, którzy przyczyniają się do wzbogacania naszego dziedzictwa, budują tożsamość regionu i pielęgnują tradycje. Do konkursu zgłosiło się 60 zespołów w pięciu kategoriach. „Dzieci Ziemi Iławskiej” rywalizowały w kategorii dziecięcy/młodzieżowy zespół folklorystyczny.

Jury w składzie: Anna Minkiewicz-Zaremba, Waldemar Majcher, prof. Jan Połowianiuk i prof. Leszek Szarzyński wysłuchało ponad 180 utworów w wykonaniu uczestników konkursu i na ich podstawie dokonało wyboru tych, którzy 1 maja w olsztyneckim skansenie walczylio tytuł laureatów. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników, jury wyłoniło zwycięzców. „Dzieci Ziemi Iławskiej” po raz drugi zdobył III nagrodę i otrzymał 1000 zł oraz możliwość nagrań w studio. Zespół przygotowała jego kierownik artystyczny, Grażyna Piękos.

Szybkie Pytania - Muniek Staszczyk

Coffee time is anytime - rozpoznaj najpopularniejsze sposoby podawania kawy?

Pytanie 1 z 10
Espresso to: