Sukces młodzieży z Lubawy na LDK 2021 w Toruniu

2021-11-24 10:55

Miotaczka z Lubawy wicemistrzynią Olimpiady LDK w Toruniu, padł też rekord klubu w kategorii U-16, to nie jedyne sukcesy młodzieży z zawodów lekkoatletycznych w Toruniu.

W dniach 20-21.11.2021 na (podobno) najpiękniejszej, polskiej hali lekkoatletycznej Arena Toruń odbyła się Halowa Olimpiada Lekkoatletyka Dla Każdego 2021. Zawody zgromadziły reprezentacje 16 województw.

W składach najlepsi zawodnicy z Polski w kategoriach U12, U14, U16. W tej ostatniej kategorii, do rywalizacji przystąpiła większość medalistów niedawno rozegranych Mistrzostw Polski U16.

W skład reprezentacji Warmii i Mazur powołanie otrzymało sześcioro zawodników LKS Lubawa: Olga Wiśniewska, Wiktoria Liberacka, Karolina Kołodziejska, Bartłomiej Zakreta, Klaudia Kucińska, Patrycja Ligman oraz trener Leszek Kołodziejski.

Wszyscy sportowcy spisali się bardzo dobrze. Mimo, że dopiero wchodzą w trening przygotowawczy, to padło wiele rekordów życiowych.

Znakomicie po raz kolejny zaprezentowała się medalistka Mistrzostw Polski U16 Patrycja Ligman, która w konkursie pchnięcia kulą kolejny raz "odpala" najlepsze pchnięcie w 6. próbie i ustanawia rekord życiowy 13,15m, jest to jednocześnie rekord klubu LKS w U16! Miotaczka zdobyła srebrny medal zawodów ogólnopolskich i została wicemistrzynią OLIMPIADY LDK 2021.

Tuż za podium na 4. miejscu uplasowała się w doborowym towarzystwie w tej samej konkurencji Klaudia Kucińska. - Zważywszy na problemy zdrowotne i to, że Klaudia dopiero zaczyna treningi, jest to wysokie miejsce choć na pewno nie satysfakcjonuje tej ambitnej zawodniczki -mówi trener Kołodziejski.

Bardzo dobrze zaprezentował się Bartek Zakreta, który w konkursie skoku w dal poprawia również rekord życiowy 4,84m, dało to wysoką, 10. lokatę. Bartek został również powołany do reprezentacji województwa w sztafecie 4x200m, gdzie zachwycił piękną walką do końca zajmując ostatecznie 2. miejsce w serii, a 13. wśród wszystkich sztafet.

Bardzo dobrze zaprezentowały się również Olga Wiśniewska U12 (skok w dal 3,87m) i Karolina Kołodziejska (pchnięcie kulą 7,77m) U14, obydwie ustanowiły rekordy życiowe w konkurencjach, które trenują sporadycznie Olga specjalizuje się w biegach, a Karolina w rzucie oszczepem.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie województwa i środowiska lokalnego na arenie ogólnopolskiej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Młodzieżowe słowa roku 2021 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza młodzieżowe słowo foliarz?
Bocian na badaniach