Agata Barwińska po zawodach

i

Autor: Polski Związek Żeglarski Agata Barwińska z brązem na Mistrzostwach Europy w klasie Laser

Sukces Agaty Barwińskiej i jej narzeczonego. Połączyła ich miłość do Laserów [WIDEO]

2020-10-14 13:50

Agata Barwińska zdobyła w Gdańsku brązowy medal na Mistrzostwach Europy w klasie Laser Radial. To największy sukces w jej żeglarskiej karierze. Na dobre wiatry sukcesów trafił również jej narzeczony Lorenzo. W regatach płynęła też inna iławianka - Wiktoria Gołębiowska.

Mistrzostwa Europy w klasie Laser i Laser Radial pierwotnie miały się odbyć w Grecji, ale z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy zrezygnowali z imprezy. Rękawicę podjął Polski Związek Żeglarski i Polskie Stowarzyszenie Klasy Laser i regaty odbyły się w gdańskich Górkach Zachodnich.

Wzięło w nich udział prawie 300 żeglarzy z całego Świata. Wyścig o podium odbywał się w nie małej konkurencji, ponieważ do Polski przylecieli m.in. medaliści igrzysk olimpijskich czy Mistrzostw Świata.

Ostatecznie okazało się, że na własnym podwórku (a w zasadzie wodzie), rodzime wiatry i prądy sprzyjają polskim zawodnikom.

Agata Barwińska zdobyła brązowy medal z kolei jej narzeczony Lorenzo Chiavarini zdobył brązowy medal w klasie Laser Standard. To nie koniec, bo w regatach brała udział również inna znana, iławska żeglarka Wiktoria (Wiki) Gołębiowska. W klasie Laser Radial kobiet zakończyła na 34 miejscu.

- Byłam maksymalnie skoncentrowana na regatach, wyłączyłam głowę totalnie. Telefon oddałam mojemu chłopakowi, nie sprawdzałam wyników, prosiłam koleżanki i trenera, aby mnie nie informowali o wynikach. Wiem, że przed ostatnim dniem rywalizacji spadłam na czwarte miejsce i dzisiaj musiałam popłynąć naprawdę dobre wyścigi by wskoczyć na podium. Nie stresowałam się tym, byłam maksymalnie skoncentrowana i zrobiłam to. Bardzo się cieszę, bo to mój pierwszy medal w seniorskiej imprezie rangi mistrzowskiej i największy sukces w mojej karierze – powiedziała Agata Barwińska w wywiadzie dla PZŻ zaraz po zejściu z wody.

Mistrzostwa Europy w klasie Laser i Laser Radial zakończyły cykl międzynarodowych regat mistrzowskich rozgrywanych w tym roku w Polsce.

Piątkowy QUIZ "Żagli": co wiesz o polskim żeglarstwie?

Pytanie 1 z 12
Pierwszym Polakiem, który samotnie opłynął świat jachtem żaglowym w jednym rejsie był:
Ratują ryby ze zbiornika w Rydzynie