Nowa inwestycja w gminie Ostróda. Ma ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych

2020-10-14 14:24

Kolejny inwestor zdecydował się na ulokowanie kapitału na terenie gminy Ostróda. Tym razem to lider rynku w tworzeniu powierzchni przemysłowych w Europie. Firma Panattoni wybuduje w Tyrowie centrum magazynowo- dystrybucyjne dla producenta i eksportera mięsa. Szczegóły na ESKA Iława.

W ramach inwestycji powstanie hala magazynowa o łącznej powierzchni 10 153 m kw. wraz z zapleczem socjalno-biurowym. Nowy zakład pracy powstanie przy drodze krajowej nr 16. Atutem lokalizacji jest natychmiastowy dostęp do drogi ekspresowej S7 (Warszawa-Gdańsk), a tym samym portu morskiego w Trójmieście.

Gmina Ostróda to dynamicznie rozwijający się region, dysponujący wieloma istotnymi czynnikami z punktu widzenia inwestorów. Intensywne rozmowy, dotyczące lokalizacji tej inwestycji na terenie Gminy Ostróda trwały już od dłuższego czasu – mówi Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. - Nowe przedsięwzięcie z pewnością poprawi sytuację na lokalnym rynku pracy. To już kolejny nakład gospodarczy na terenie gminy, który świadczy o tym, że te obszary są atrakcyjne dla inwestorów, a klimat dla biznesu jest przyjazny.

Teren o powierzchni około 2,7 ha pod inwestycje został już zakupiony, projekt jest gotowy, a inwestor kompletuje dokumentację.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:

Budowa tej inwestycji będzie wyzwaniem - mówi Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group w Panattoni - Obiekt  ma powstać zaledwie w siedem miesięcy. Przy czym, ze względu na branżę to obiekt wymagający. Mamy do czynienia z żywnością więc trzeba pozyskać dla zastosowanych rozwiązań niezbędne certyfikaty, Zgodna z normami musi być też izolacja termiczna dostosowana do pomieszczeń chłodniczych branży spożywczej.

Obiekt oddany zostanie do użytku już w styczniu 2021 roku.

Eksplozja 5-tonowej bomby z czasów II Wojny Światowej "Tallboy"