policja

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

POLICJA

Straszył bombą w Lubawie. 22-latek w celi czeka na rozprawę

2023-07-20 11:43

Mężczyzna zadzwonił do centrum powiadamiania ratunkowego z informacją, że została podłożona bomba pod dwa bloki Lubawie. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

We wtorek (18.07.2023 r.) kilka minut przed północą na numer alarmowy do centrum powiadamiania ratunkowego zadzwonił mężczyzna. Poinformował, że w Lubawie w ostatnich dwóch blokach jest podłożony ładunek wybuchowy i dokładnie za 3 godz. i 59 min. zostanie rozładowany, po czym rozłączył się, nie podając swoich danych.

Zadzwonił drugi raz

Kiedy ponownie zadzwonił, oświadczył, że „o 5 będzie wielkie bum, proszę ewakuować ludzi”. Ustalono miejsce, po czym natychmiast pojechali tam policjanci z Lubawy, Iławy oraz Nowego Miasta Lubawskiego. Funkcjonariusze z grupy minersko–pirotechnicznej przeszukali budynki oraz okoliczny teren, nie ujawniając żadnych materiałów wybuchowych.

Lubawianin już w celi

Policjanci podczas dalszych czynności ustalili i zatrzymali mężczyznę, który zadzwonił na numer alarmowy. Okazał się nim 22–letni mieszkaniec Lubawy. Funkcjonariusze osadzili go w policyjnej celi. Natomiast zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie oraz złożenie wniosku do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec 22-latka.

Kodeks karny za wywołanie fałszywego alarmu przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Agnieszka P. podpaliła męża?

Jak dobrze znasz kultowe teksty ze Shreka? To najśmieszniejsze dialogi z polskiej wersji dubbingowej

Pytanie 1 z 10
Dokończ cytat Osła, który padł na samym początku pierwszej części filmu. „Musimy się lepiej poznać, zaprzyjaźnić,…”