Sprawdzamy jak idzie tworzenie muralu w Iławie

2021-09-16 13:05

5 dni malowania, a lepszy nastrój u mieszkańców na co dzień - takie są założenia projektu malowania muralu pod wiaduktem kolejowym przy ulicy Sobieskiego w Iławie.

Odwiedziliśmy artystów, którzy są już trochę wyczerpani ale wciąż w dobrych nastrojach. Pracują od poniedziałku (13.09) i będą malować do piątku (17.09) włącznie.

Mural tworzy grupa artystyczna pięciu kobiet. To nasze pierwsze ale mam nadzieję nie ostatnie dzieło. Nazwałyśmy się Czirfu i Dżojfu z Czikago, a mural powstaje pod hasłem A Niebo Wciąż Jest Niebieskie - mówi Agata Topolewska koordynatorka prac nad muralem. To będzie odrealniona flora i fauna. Zamysł jest taki by, gdy będziemy przez tunel przechodzić, przenosiło nas w inny świat i dodawało otuchy.

W jednym muralu zawiera się kilka projektów, o jednym z nich opowiada autorka - Natalia.

Ja na szczycie mostu maluję słońce i ręce je okalające, są też kwiaty ale w stonowanych kolorach. Ogólnie zależało mi, by osoby przechodzące przez tunel mogły się odprężyć i zrelaksować.

W sobotę w samo południe zaplanowano oddanie projektu połączone z piknikiem i warsztatami w pobliskim Małpim Gaju.

mural iława plakat

i

Autor: mat organizatora
Wformie rozgrzewka na w-f

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy

Quiz o samochodach z ZSRR

Pytanie 1 z 13
Na jakim radzieckim samochodzie bazowała FSO Warszawa?