zatrzymany sprawca

i

Autor: KPP Iława Sprawca śmiertelnego wypadku sprzed 5 lat w Lubawie zatrzymany przez policję

wypadki śmiertelne

Sprawca śmiertelnego wypadku sprzed 5 lat w Lubawie zatrzymany przez policję

2023-10-17 12:02

Osoba, która popełniła przestępstwo lub wykroczenie, zawsze musi się liczyć z konsekwencjami. O tym właśnie przekonał się 43-latek. Mężczyzna kierując samochodem ciężarowym pod wpływem narkotyków spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Policjanci konsekwentnie pracują nad zatrzymaniami osób ukrywających się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości.

Właśnie takiego szukanego przez sąd zatrzymali w poniedziałek (16.10.2023 r.) iławscy policjanci.

Mężczyzna spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym w 2018 roku. Wtedy, oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że kierujący samochodem ciężarowym nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu, który zaczął hamować. Aby nie uderzyć w pojazd, kierujący ciężarówką zjechał lekko na przeciwległy pas ruchu, uderzając w nadjeżdżające z naprzeciwka osobowe audi, a następnie jadący za nim samochód osobowy volkswagen, po czym stanął w poprzek drogi. W wyniku zdarzenia pięć osób z volkswagena zostało przetransportowanych do szpitala, w tym jedna helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Młody mężczyzna jednak zmarł po kilku dniach.  Okazało się, że nie tylko nie zachowanie bezpiecznej odległości była przyczyną wypadku, ale również wcześniej zażyte narkotyki-mówi Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji

Kierujący samochodem ciężarowym usłyszał zarzut. Wtedy na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Mężczyzna spędził trzy miesiące w więzieniu. Jednak, nie był koniec kary mieszkańca Iławy. Dopiero teraz, w poniedziałek (16.10.2023 r.) 43-latek ponownie trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 10 lat.

zatrzymany sprawca

i

Autor: KPP Iława Sprawca śmiertelnego wypadku sprzed 5 lat w Lubawie zatrzymany przez policję

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres ilawa@eska.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Rolnicy. Podlasie. Emilia Korolczuk razem z babcią pracują w ogródku

Quiz dla najmądrzejszych. Te pytania sprawdzą Twoją inteligencję

Pytanie 1 z 14
Jaka jest temperatura topnienia czystego złota?