policja

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

Sprawa zabójstwa w Lubawie zakończona aktem oskarżenia. Dochodzenie trwało od maja

2024-02-05 13:18

Lubawscy policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko dwóm mieszkańcom powiatu. Kobieta jak i mężczyzna nie udzielili pomocy pokrzywdzonemu, który został pobity i na skutek poniesionych obrażeń zmarł.

Przypomnijmy, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili czynności w sprawie zabójstwa. W piątek (12.05.2023 r.) kilka minut po godzinie 10:00 zostali poinformowani o pobiciu. Lubawscy funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie ratownicy udzielali już pierwszej pomocy poszkodowanemu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna wspólnie ze swoimi znajomymi spożywał alkohol. W pewnym momencie doszło do awantury między pokrzywdzonym, a jednym z biesiadników. Kiedy mężczyźnie zabrakło argumentów słownych uderzył pięścią w głowę znajomego, po czym zaczął kopać go po całym ciele i skakać po głowie.

Pokrzywdzony został przetransportowany do szpitala, jednak na skutek poniesionych obrażeń zmarł. Na podstawie zebranych materiałów 28 – letni sprawca   usłyszał zarzut a sąd zastosował, wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że nie tylko 28 – latek jest winny śmierci mężczyzny. Jak ustalili policjanci świadkowie pobicia nie pomogli pokrzywdzonemu nawet nie wezwali na miejsce służb ratunkowych, a wręcz oddalili się z miejsca zdarzenia.

W związku z powyższym 41 – latka wspólnie ze swoim znajomym usłyszeli zarzut nieudzielenia pomocy mężczyźnie, który znalazł się w położeniu grożącym bezpośredniemu niebezpieczeństwu utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Natomiast postępowanie zakończono aktem oskarżenia, który został przesłany już do sądu.

Kodeks karny za nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Niemal rozjechał dzieci na pasach, bo nie ustąpił im pierwszeństwa. Wszystko nagrały kamery!

QUIZ. Te przysłowia znają nawet dzieci, a Ty? My zaczynamy, ty kończysz! 8/10 to minimum

Pytanie 1 z 10
Wybierać się jak sójka....