Zabójstwo w Lubawie. Zaczął kopać go po całym ciele i skakać po głowie. Mężczyźnie grozi dożywocie

i

Autor: KPP Iława

Kryminalne

Zabójstwo w Lubawie. "Zaczął kopać go po całym ciele i skakać po głowie". Mężczyźnie grozi dożywocie

2023-05-15 15:31

W piątek (12 maja) iławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu w Lubawie. Okazało się, że dwaj mężczyźni wspólnie pili alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni, która zakończyła się pobiciem. Pokrzywdzony na skutek poniesionych obrażeń, zmarł.

Do zdarzenia doszło w piątek, kilka minut po godz. 10. Iławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu. Lubawscy funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie ratownicy udzielali już pierwszej pomocy poszkodowanemu.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna wspólnie ze swoimi znajomymi spożywał alkohol. W pewnym momencie doszło do awantury pomiędzy pokrzywdzonym a jednym z biesiadników. Mężczyzna uderzył kolegę pięścią w głowę, po czym zaczął kopać go po całym ciele i skakać po głowie.

Pokrzywdzony został przetransportowany do szpitala, jednak na skutek poniesionych obrażeń, zmarł. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą zabójstwa jest 28-latek. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do celi.

Mieszkaniec Lubawy usłyszał zarzut. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. 28-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za zabójstwo przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z poznańskiego Archiwum X zatrzymali podejrzanego o zabójstwo sprzed 22 lat
Listen on Spreaker.