WKU Ostróda wojskowi

i

Autor: WKU Ostróda

Spotkanie z wojskowymi w Iławie odwołane z powodu koronawirusa

2020-03-11 9:15

W środę (11.03) miało odbyć się spotkanie w iławskim Urzędzie Pracy w ramach kampanii ogólnopolskiej "Zostań Żołnierzem RP", jednak ze względów bezpieczeństwa je odwołano.

Informujemy, że zgodnie z decyzją organizatorów spotkania promocyjno – informacyjnego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Iławie, w trosce o zdrowie uczestników wydarzenia i osób postronnych oraz chęć minimalizowania ryzyka związanego z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-Cov-2, zaplanowane na 11 marca br. spotkanie w ramach kampanii promocyjnej MON pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” nie odbędzie się. O zaplanowanym nowym terminie spotkania poinformujemy niezwłocznie, po dokonaniu uzgodnień z Powiatowym Urzędem Pracy w Iławie. - czytamy w informacji.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostródzie przystąpiła do realizacji kolejnego etapu kampanii promocyjnej Ministerstwa Obrony Narodowej pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”, której celem jest zwiększenie stanu osobowego armii we wszystkich Rodzajach Sił Zbrojnych RP (wojskach lądowych, siłach powietrznych, marynarce wojennej, wojskach specjalnych, wojskach obrony terytorialnej).

W ramach kampanii przedstawiciele WKU w Ostródzie, razem z żołnierzami jednostek wojskowych 16 DZ odbywają się spotkania z osobami poszukującymi zatrudnienia w powiatowych urzędach pracy.

Zespoły promocyjno-rekrutacyjne promują odbywanie ochotniczych form służby wojskowej i informować o formalnych procedurach powołania do służby przygotowawczej, służby kandydackiej zawodowej i terytorialnej służby wojskowej. Proponują osobom zainteresowanym rozważenie wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego podczas planowania swojej przyszłości, opowiedzą o własnych doświadczeniach oraz wręczą materiały informacyjne i promocyjne.

Spotkania odbyły się już w Nowym Mieście Lubawskim, Działdowie i Lidzbarku, po odwołanym właśnie w Iławie, zaplanowano jeszcze jedno w Ostródzie 18.03.2020, również nie wiadomo czy się odbędzie.

Od 17 marca natomiast w Iławie startuje kwalifikacja wojskowa, podczas obrad komisji w iławskim starostwie będzie można dopytywać przy okazji o pracę w wojsku.