kurnik

i

Autor: cottonbro - Pexels Splądrowany kurnik pod Lubawą. Drobiu nie chcieli, za to inne łupy

Splądrowany kurnik w Lubawie, ale drobiu nie zabrali

2021-12-02 9:39

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko dwóm mieszkańcom powiatu iławskiego. Mężczyźni włamali się do kurnika. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko dwóm mieszkańcom powiatu iławskiego.

Z ustaleń śledczych wynika, że na terenie Lubawy doszło do włamania do kurnika. Nieznani na początku sprawcy, po wyłamaniu drzwi wejściowych weszli do pomieszczenia i zabrali miedź oraz elementy metalowe.

W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali 37–latka i jego starszego znajomego. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie mężczyzn. Mieszkańcy powiatu iławskiego zniszczyli również dwie skrzynki energetyczne wyrywając je ze ściany i łamiąc ich elementy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 37–latkowi i jego znajomemu zarzutów.

Kodeks karny za samą kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Emeryci pokłócili się o DROŻYZNĘ na bazarze. Czy tarcza ANTYINFLACYJNA PiS uratuje Polaków? | KOMENTERY

QUIZ. Zagadka w kolorowych kropkach. Co druga osoba nie wie, jaka liczba się tu kryje

Pytanie 1 z 10
Jaka liczba jest tu ukryta?
1: Jaka liczba jest tu ukryta?