Śmiertelny wypadek w Mikołajkach pod Kurzętnikiem

i

Autor: KPP NML

Śmiertelny wypadek w Mikołajkach pod Kurzętnikiem

2023-01-02 10:33

Jak każdego roku okres sylwestrowy i noworoczny, to czas wzmożonych policyjnych działań. Po to, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i jak najszybciej reagować na wezwania obywateli. W miniony weekend policjanci pracowali przy wypadku drogowym w Mikołajkach, w którym niestety śmierć poniosły dwie osoby.

W nowy rok, 1 stycznia 2023 tuż po godz. 8:00 rano, policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym do którego doszło w Mikołajkach, na drodze wojewódzkiej nr 538.

Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że kierujący renault z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Auto stanęło w płomieniach.

Wewnątrz pojazdu, po jego ugaszeniu ujawniono ciała dwóch osób. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. Droga na tym odcinku była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzali oględziny i zabezpieczali ślady. W prowadzonym śledztwie wyjaśniane będą okoliczności i przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Zdarzeń było sporo już od soboty

W minioną sobotę (31.12.22r.) ok. godz. 16:45 w Piotrowicach policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem 35-letniego mieszkańca gminy Kisielice. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

W noc sylwestrową oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał informację, ze na ulicy Sienkiewicza w Kurzętniku kierujący peugeotem nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i wjechał do przydrożnego rowu. Za kierownicą auta siedział 32-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Pożar Leroy Merlin w Olsztynie

QUIZ. Sprawdź, co wiesz o potrawach z Polski i innych krajów!

Pytanie 1 z 12
Jaką mąkę dodaje się do klusek śląskich?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!