sport

Siłacz z Iławy wicemistrzem Europy w wyciskaniu sztangi leżąc!

2023-03-28 11:54

Kapral Kacper Białek, żołnierz 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu „wycisnął” 2 miejsce w Bench Press RAW, zdobywając tym samym tytuł Wicemistrza Europy w kategorii wiekowej do 23 lat. Siłacz z Iławy zajął także 1 miejsce w kategorii Służb Mundurowych MPF (Military, Police, Fire Fighter).

W wojsku, jako dowódca drużyny, jest przygotowany do działania w różnych, często nietypowych i skomplikowanych sytuacjach. Upór, motywacja, ciężka praca, szereg wyrzeczeń i wyzwania jakie podejmuje sprawiają, że codziennie jest silniejszy. Nie tylko w wojsku, ale i na pomoście.

Rywalizację w wyciskaniu sztangi oraz działania podczas służby wojskowej określa jako kształtowanie cech charakteru, przełamywanie własnych barier i ograniczeń, a także wyrabianie odporności na stres. Wie, że zarówno żołnierzem, jak i siłaczem się nie rodzi, a staje. Podczas treningu i służby działa szybko, ale precyzyjnie.

Na służbie dynamiczny, skuteczny i maksymalnie skupiony. W sporcie chce piąć się w górę, rywalizować z najlepszymi, podnosić największe ciężary. Podnosi swoje mentalne granice, po to by móc podnosić coraz większe ciężary fizyczne.

Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym w ramach Pucharu Świata Federacji XPC (Xtreme Powerlifting Coalition) odbyły się ponownie w Siedlcach. W poprzedniej edycji kpr. Kacper Białek zajął 1 miejsce w kategorii wagowej oraz 1 miejsce junior MPF. Tegorocznych mistrzostwa, w kategorii Bench Press RAW zakończył na 2 miejscu, wyciskając 190 kg.

Rok temu w kwietniu udało mi się wycisnąć 165 kg, nie spodziewałem się takiego progresu. Zawdzięczam to mojemu trenerowi Jakubowi Pączkowskiemu – bez niego bym tego nie osiągnął. Dziękując trenerowi za przygotowanie i przyjacielskie wsparcie podzielił się radą dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę ze sportem: Jeżeli decydujecie się na współpracę z trenerem - słuchajcie się go - mówi Kacper. O tym jak ważne jest wsparcie, nie tylko trenera, przekonał się podczas zawodów: Dziękuję obecnym osobom za osobiste wsparcie, szczególnie żołnierzom 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu, z którymi służę.

O drugim i ostatnim starcie w tym roku powiedział: Cel zrealizowany w 100%. Tym akcentem kończę sport siłowy w tym roku, czas przywrócić kondycję i mobilność, ale spokojnie, wrócę silniejszy.

Wicemistrz Europy w wyciskaniu sztangi leżąc - kprl. Kacper Białek, żołnierz 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu
Skandaliczne rekolekcje w Toruniu. Półnaga dziewczyna ciągnięta na smyczy przez ołtarz

QUIZ. Ssak, ptak czy gad? Co to za zwierzę? Bądź jak tarzan i zdobądź komplet!

Pytanie 1 z 10
Czym jest turkuć podjadek?