Siatkówka plażowa wraca do domu. Stare Jabłonki ponownie będą areną zmagań najlepszych w Polsce

2022-06-14 14:10

Od 8 do 10 lipca, na plaży Hotelu Anders, zostanie rozegrany turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski – Orlen Beach Volley Tour 2022. To nowy cykl turniejów siatkówki plażowej, których inicjatorem jest Polski Związek Piłki Siatkowej.

Orlen Beach Volley Tour 2022 składa się on z czterech turniejów eliminacyjnych, których zwieńczeniem będzie finał Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Zmagania plażowych siatkarzy i siatkarek rozpoczną się w Sulejowie, skąd rywalizacja przeniesie się do Starych Jabłonek, a następnie do Przysuchy i Kołobrzegu.

Piątek to dzień eliminacji do turnieju głównego. W sobotę i niedzielę zostanie rozegrany turniej główny, z udziałem najlepszych 16 par. Ufundowana przez PZPS pula nagród w każdym z turniejów wynosi po 40 tysięcy złotych – zarówno dla pań, jak i panów.

Siatkówka plażowa wraca do Starych Jabłonek po 8 latach przerwy. Co czeka Kibiców, którzy są spragnieni rywalizacji na piasku w malowniczej miejscowości na Mazurach? – Wracamy do korzeni. Nie jest to impreza międzynarodowa, lecz nowy cykl w wydaniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, jakim jest Orlen Beach Volley Tour. Będziemy starali się nawiązać do najlepszych tradycji, jeśli chodzi o organizacje turnieju w Starych Jabłonkach. Nie są to na razie Mistrzostwa Świata czy World Tour i zapewne nie uda nam się zorganizować aż tylu atrakcji. Chcemy, aby tak jak zazwyczaj, Stare Jabłonki kojarzyły się bardzo dobrze kibicom, a także osobom, które chcą aktywnie spędzić na plaży, dobrze zjeść, posłuchać muzyki czy świetnie się bawić  – przyznaje Tomasz Dowgiałło, dyrektor turnieju.

Zapraszamy wszystkich do Starych Jabłonek - Orlen Beach Volley Tour 2022, Hotel Anders, 8-10 lipca 2022 roku. Wstęp wolny.

Sandacze już w jeziorze. Akcja Wód Polskich

Jak dobrze znasz kultowe animacje Disneya? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
W dniu których urodzin Aurora miała ukłuć się wrzecionem i zapaść w głęboki sen?