Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn powalczą o awans do półfinału PlusLigi!

2022-04-19 8:48

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn we wtorkowe popołudnie (19.04) będą walczyć o awans do półfinału PlusLigi. Decydujące, wyjazdowe starcie z PGE Skrą Bełchatów rozpocznie się o godz. 17:30.

We Lwowie hitem jest papier toaletowy z wizerunkiem Putina

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wciąż mają szansę na awans do półfinału rozgrywek PlusLigi. Akademicy z Kortowa w ćwierćfinale remisują z PGE Skrą Bełchatów 1:1, a każde spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji (3:1 w Bełchatowie dla Indykpolu AZS i 3:0 w Iławie dla PGE Skry). Trzeci i decydujący mecz odbędzie się już we wtorek (19.04) o godz. 17:30 w Bełchatowie.

W obu spotkaniach najlepszymi punktującymi byli atakujący obu ekip. W Bełchatowie, Karol Butryn zdobył aż 30 pkt., a Aleksander Atanasijevic z PGE Skry - 19 „oczek”. W rewanżu atakujący z Bełchatowa uzbierał 16 punktów, a jego vis a vis po drugiej stronie siatki – 13.

– Mamy bardzo krótkie przerwy, przez co szybko gra się kolejne starcia. Takie są play-off - musimy zresetować głowy jak najlepiej, podchodząc do wtorkowego starcia bez większej presji. To PGE Skra dalej jest faworytem naszej rywalizacji, a my możemy sprawić fajną niespodziankę, ponieważ pokazaliśmy, że potrafimy grać. Musimy zagrać jak drużyna, pokazać to, co potrafimy, walcząc o każdą piłkę. Chcemy cieszyć się chwilą oraz miejscem, do którego dotarliśmy - mówi Jędrzej Gruszczyński przed wtorkowym, decydującym spotkaniem.

Początek wtorkowego starcia w Bełchatowie o godz. 17:30. Zwycięzca będzie walczył o medale, a przegranej ekipie pozostaje rywalizacja o miejsca 5-8.

Trójka wspaniałych z powołaniem do reprezentacji Polski!

Nikola Grbić, trener reprezentacji Polski, podał listę 29 zawodników powołanych do szerokiej kadry reprezentacji Polski. Wśród nich jest trójka reprezentantów Indykpolu AZS Olsztyn: Jan Firlej, Mateusz Poręba i Karol Butryn!

Trener męskiej kadry narodowej ogłosił listę zawodników, z którymi chce rozpocząć pracę podczas pierwszego zgrupowania biało-czerwonych. Jak określił sam trener, lista ma charakter otwarty. Dzięki dobrej postawie w obecnym sezonie PlusLigi, Indykpol AZS Olsztyn będą reprezentować debiutanci w seniorskiej kadrze: Jan Firlej, Mateusz Poręba i Karol Butryn.

Dla Firleja i Butryna będzie to wyjątkowy moment, bowiem po raz pierwszy w swojej karierze, założą oni biało-czerwoną koszulkę. Mazurka Dąbrowskiego przed spotkaniami reprezentacji Polski, mógł już natomiast słuchać Mateusz Poręba. Środkowy akademików z Kortowa w 2016 roku wywalczył złoty medal Mistrzostwa Europy Wschodniej EEVZA kadetów, a także reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Świata do lat 21 w 2019 roku (11 miejsce) oraz Mistrzostwach Europy (2018 rok - 6 miejsce).

Skład dotyczy Siatkarskiej Ligi Narodów 2022 - ostateczny termin ogłoszenia listy mija 3 maja. Przypomnijmy, iż jeden z turniejów VNL zostanie rozegrany w Gdańsku (5-10 lipca). Polska będzie także współgospodarzem tegorocznych Mistrzostw Świata.

QUIZ: "Poniemiecki" czy współczesny? Rozpoznajesz te budynki w Szczecinie?

Pytanie 1 z 12
Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków na placu Orła Białego to:
QUIZ: przedwojenne czy współczesne?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl