policja

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

Seria pijanych na drogach powiatu iławskiego

2023-10-10 8:18

Za kierownicami aut powinny zasiadać jedynie osoby odpowiedzialnie, bezwzględnie trzeźwe i posiadające do tego uprawnienia. Jednak nie wszyscy stosują się do podstawowych zasady, a to skutkuje poważnymi i groźnymi zdarzeniami drogowymi.

Pierwszy z kierujących został zatrzymany już w piątek (6.10.2023 r.) kilka minut po godzinie 8:00. Funkcjonariusze otrzymali informację o rowerzyście, który jadąc jedną z dróg w gminie Susz przewrócił się i może być nietrzeźwy. Policjanci pojechali na miejsce gdzie potwierdzili przypuszczenia świadka. Badanie alkomatem wskazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. 44 – latek za popełnione wykroczenie został ukaranym mandatem wysokości 2500 zł.

Kolejnym zatrzymanym kierującym okazał się również rowerzysta. 37- latek kierował jednośladem nie mając włączonego obowiązkowego oświetlenia a było już ciemno. Okazało się, że nie było to jego jedyne przewinienie gdzież jeździł rowerem drogami gminy Iława mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. 37 – latek za popełnione wykroczenia został również ukarany mandatami.

Natomiast po 21:00 po zgłoszeniu przez świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego vw. Zgłaszający na bieżąco informował oficera dyżurnego gdzie znajduje się vw. Dzięki postawie mężczyzny funkcjonariusze zatrzymali 46 – latka. W tym przypadku również przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie alkomatem wskazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast sprawdzenie w policyjnych systemach wskazało brak uprawnień do kierowania pojazdem oraz brak aktualnego badania technicznego pojazdu.

O nietrzeźwym kierującym zatrzymanym w gminie Iława w niedzielę (8.10.2023 r.) kilka minut po północy policjanci zostali również poinformowani przez świadka. Zgłaszający oświadczył, że kierujący zielonym peugeotem jadący w kierunku Iławy może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku i w trakcie czynności służbowych zatrzymali kierującego wskazanym peugeotem. Okazało się, że przypuszczenia świadka także były słuszne. Badanie alkomatem wskazało, że 29 – latek miał 3,3 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna dodatkowo jeszcze nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Kalwi & Remi PO LATACH. Tak powstało kultowe "Explosion"!

Quiz z ortografii. Napiszesz razem czy osobno?

Pytanie 1 z 10
Skąd wysyłacie pocztówki?