inwestycje w Iławie

Są pieniądze na ulice na Osiedlu Wyklętych w Iławie

2023-08-03 13:39

Inwestycja obejmująca budowę głównych ciągów komunikacyjnych na Osiedlu Żołnierzy Wyklętych w Iławie otrzymała dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Budowa głównych ciągów komunikacyjnych na Osiedlu Żołnierzy Wyklętych w Iławie obejmie ulice:

  • Rotmistrza Pileckiego,
  • Hieronima Dekutowskiego,
  • Łukasza Cieplińskiego
  • odcinek ul. Usługowej

Zadanie obejmuje budowę drogi gminnej o nawierzchni z betonu asfaltowego, szerokości 6,00m w zakres, której wchodzi odcinek ul. Usługowej, odcinek ul. Żołnierzy Wyklętych, ul. Rotmistrz Witolda Pileckiego, ul. Łukasza Cieplińkiego ps. „Pług”, ul. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.

Drogi te połączone będą ze sobą skrzyżowaniem o ruchu okrężnym (rondem) o średnicy 48,0m. Jezdnia na rondzie będzie składała się z pasa szerokości 6,0m i pasa zabruku z kostki granitowej o szerokości 3,0m.

Ulice objęte opracowaniem stanowią dojazd do terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkalną jednorodzinną oraz wielorodzinną. Wzdłuż jezdni wykonany zostanie ciąg pieszo-rowerowy szerokości 2,5-4,0 m o nawierzchni z bezfazowej betonowej kostki brukowej.

Przy ul. Rotmistrza Pileckiego wykonana zostanie zatoka autobusowa o nawierzchni z kostki granitowej. Wzdłuż drogi gminnej wykonane zostanie oświetlenie z dodatkowym doświetleniem przejść dla pieszych.

Teren po wykonaniu dróg zostanie uporządkowany i zagospodarowany zielenią. Dzięki wykonaniu infrastruktury drogowej zapewniony zostanie bezpieczny i dogodny dojazd do terenów inwestycyjnych  różnym przeznaczeniu.

Całkowita wartość inwestycji, to 12 820 838,00 zł, dofinansowanie 4 452 502,80 zł

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Eska Summer City Olsztyn w Fuego Infernal

Geograficzny quiz dla bystrzaków. Zdobędziesz komplet punktów? Będziesz mistrzem!

Pytanie 1 z 10
Ile trwa ruch obiegowy Ziemi?