stadion

i

Autor: arch. Jeziorak Iława

Inwestycje

Są miliony na przebudowę iławskiego stadionu

2023-10-09 15:13

Władzom Iławy udało się pozyskać na tą inwestycję aż 8 milionów. Będą to środki przeznaczone na budowę min. nowej trybuny głównej z zadaszeniem, budowę trybuny południowej, powiększenie treningowego boiska.

Rozstrzygnięto ósmą edycję Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Iławie przyznane zostało dofinansowanie na Stadion Miejski.

- Jak dobrze wiemy, Iława inspiruje do uprawiania różnych dyscyplin sportowych,czego dowodem są wysokie osiągnięcia naszych sportowców na arenie krajowej i międzynarodowej. Jednak w  sporcie, jak i w każdej dziedzinie życia do prawidłowego rozwoju potrzebne są dobre warunki. Nasza sportowa wizytówka miasta, jakim jest stadion, potrzebuje od dawna kompleksowej modernizacji. Jak już wcześniej informowałem, po konsultacji z lokalnymi klubami sportowymi oraz po dostosowaniu zamiarów donaszych możliwości finansowych, ustaliliśmy priorytety działań na stadionie. Mamy już gotową dokumentację projektową, a dzięki pozyskanym środkom z programu rządowego rozpoczniemy prace budowlane.  – mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

Co oznacza otrzymane dofinansowanie na stadion w wysokości 8 milionów złotych? Będą to środki przeznaczone na:

  • rozbiórkę istniejącej i budowa nowej trybuny głównej z zadaszeniem i zapleczem socjalno-magazynowym pod trybuną,
  • budowę trybuny południowej,
  • powiększenie treningowego boiska zlokalizowanego przy tej trybunie i przygotowanie części infrastruktury niezbędnej dla realizacji kolejnych etapów inwestycji.

Cała inwestycja modernizacji stadionu zgodnie z dokumentacją realizowana będzie etapami. Wnioskiem o dofinansowanie na 8 mln złotych objęty jest etap robót opisanych powyżej. Przewidywany termin zakończenia inwestycji: to koniec roku 2026.

Dantejskie sceny na PKP w Warszawie. Pasażerowie nie mieszczą się na peronie

Quiz z ortografii. Napiszesz razem czy osobno?

Pytanie 1 z 10
Skąd wysyłacie pocztówki?