autokar wycieczka unsplash

i

Autor: Annie Spratt - Unsplash

Ruszają punkty kontroli autokarów przed wakacjami

2020-06-24 13:59

Jak co roku policjanci przygotowując się do okresu wakacyjnego dbają o to, by jeszcze przed wyjazdem na wypoczynek, organizatorzy wyjazdów autobusowych mieli możliwość sprawdzenia autokaru.

W trosce o komfort i bezpieczeństwo grup wycieczkowych, policjanci w okresie od 26 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku, będą w wybranych punktach i o ustalonych godzinach kontrolować stan techniczny autokarów, uprawnienia i trzeźwość kierowców.

W Iławie taki punkt wytypowano przy ul. Biskupskiej 2 (parking przy basenie). W dni robocze w godz.7:00-15:00.

Kontrole przeprowadzane w miejscu wyznaczonym lub w miejscu wskazanym przez osoby zamawiające po wcześniejszym uzgodnieniu. Terminy kontroli można zamawiać pod numerem telefonu 47-732-62-51.

Wcześniej, wstępnej weryfikacji autobusów szkolnych, wycieczkowych można dokonać sprawdzając podstawowe informacje o danym pojeździe na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl

Może to zrobić każdy rodzic, opiekun grupy czy organizator wyjazdu. Wystarczy znać numer rejestracyjny autobusu. Dzięki tej bezpłatnej usłudze sprawdzimy m.in. czy autobus:

• ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
• posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne,
• dane techniczne, takie jak dopuszczalna liczba miejsc czy masa pojazdu,
• komunikat, czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie, jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony

Jeśli nauczyciel, rodzic czy organizator wyjazdu będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące stanu technicznego autokaru lub stanu psychofizycznego kierowcy, swoje wątpliwości powinien zgłosić policjantom.

Jak daleko jest z Gdyni do Zakopanego? Prawdziwy test na odległości [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Dalej jest z Warszawy do:
Wystawa miniaturowych strojów w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach