szkoła

Różowe skrzynki w SP3 w Iławie

2023-04-13 13:28

W iławskiej SP3 pojawiły się różowe skrzyneczki. Do czego służą, co zawierają? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

W damskich toaletach na parterze oraz I piętrze zawisły Różowe Skrzyneczki dla każdej uczennicy, która znajdzie się w potrzebie.

Zawierają dostępne nieodpłatnie środki higieniczne.

Różowa Skrzyneczka - to ogólnopolski program przeciwdziałający tak zwanemu wykluczeniu menstruacyjnemu. Obecnie Różowe skrzyneczki są już w ponad 3000 miejsc w kraju. Cieszymy się bardzo, że także nasza placówka znalazła się na „skrzyneczkowej" mapie - informuje Rada Rodziców iławskiej SP3.

Skrzyneczki działają zgodnie z zasadą: Weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!

Skrzyneczki można również samodzielnie uzupełniać nowymi środkami higienicznymi.

Za nieodpłatne dostarczenie jednej ze skrzynek dziękujemy fundacji Różowa Skrzyneczka, z którą jako Rada Rodziców nawiązałyśmy kontakt oraz dodatkowo pozyskałyśmy zapasy na kilkanaście wkładów. Druga Skrzyneczka została zakupiona za pieniądze zebrane podczas szkolnego kiermaszu "Babki na Dzień Babki" organizowanego przez Szkolne Koło Wolontariatu pod okiem Pań Joanny Zagrodzkiej, Katarzyny Moszczyńskiej oraz Joanny Roszak, z którego jeszcze pozostała kwota posłuży do systematycznego uzupełniania wyposażenia Skrzyneczek - dodaje Rada.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Bóbr ze złamaną nogą

QUIZ: Znasz te miejsca? Prawdziwi wrocławianie zdobędą przynajmniej 7/10 punktów!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś rozgrzewkowego. Jak nazywa się obiekt na zdjęciu?
Sky Tower