kroniki policyjne

Rowerzysta wjechał z impetem w samochód

2024-06-21 7:59

Mamy słoneczną pogodę, który sprzyja podróżom na jednośladach. Policja apeluje do wszystkich kierujących motocyklami, hulajnogami czy rowerami o rozwagę i stosowanie się do zasad ruchu drogowego. Bo każda kolizja, wypadek to suma różnych zdarzeń a wielu z nich można byłoby uniknąć.

Piękne słońce za oknem powoduje, że na drogach naszego powiatu pojawiło się dużo  motocyklistów, rowerzystów oraz jeżdżących hulajnogami elektrycznymi. Kierujący jednośladami nie zawsze stosują się do podstawowych zasad ruchu drogowego, przez co dochodzi do zdarzeń.

Tak właśnie stało się w środę (19.06.2024 r.) kilka minut przed godziną 8:00, oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Lubawie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 12-latek kierujący rowerem jadąc chodnikiem, uderzył w lewy bok SAAB-a, który wjeżdżał na parking osiedlowy. Chłopiec z poważnymi obrażeniami twarzy został przetransportowany do szpitala.

Policja Przypomina!

Rower jest pojazdem, który nie posiada pasów, ani poduszek powietrznych. Zderzenie cyklisty z innym pojazdem lub drzewem często kończy się tragicznie.”.

Statystyki policyjne wskazują, że do większej liczby zdarzeń drogowych dochodzi właśnie podczas dobrej widoczności, przy dobrych warunkach panujących na drodze i na prostym odcinku.

Apelujemy do wszystkich kierujących, tych poruszających się jednośladami czy większymi pojazdami. Pamiętajcie, w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych.

W przypadku nawet najdrobniejszego zdarzenia drogowego, z udziałem kierującego jednośladem oraz samochodu, to właśnie kierujący jednośladem ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjście ze zdarzenia bez obrażeń. Policjanci będą czujnym okiem przyglądać się temu, jak kierowcy aut oraz cykliści wywiązują się ze swoich obowiązków na drodze, stanowczo reagując na wszelkie wykroczenia.