powstanie warszawskie syrenka

i

Autor: adamsky73 - Pixabay

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody w Iławie

2021-07-29 11:55

Komenda Hufca ZHP w Iławie wraz z Burmistrzem Miasta Iławy serdecznie zapraszają wszystkich na obchody 77. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia 2021. Zawyją też syreny alarmowe.

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 77. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2021r. o godz. 17:00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena) o dźwięku ciągłym trwającym 1 minutę ze wszystkich syren na terenie Iławy.

Uroczystości związane z obchodami  77. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 2021r. rozpoczną się o 16.50 na placu przed iławskim ratuszem.

Do przyłączenia się i oddania hołdu zapraszają Komenda Hufca ZHP w Iławie oraz Burmistrz Miasta Iławy.

Początek w niedzielę (1.08) o godzinie 17:00. W programie apel poległych oraz uroczyste złożenie wieńców i zniczy pod tablicą upamiętniająca 100. Rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę, u stóp Urzędu Miasta.

Po apelu odbędzie się także harcerskie ognisko, na którym przytoczona zastanie historia powstania, odśpiewane pieśni patriotyczne i harcerskie. Odbędzie się ono w Parku nad rzeką Iławką przy ul. Tadeusza Kościuszki.

QUIZ. 77 rocznica Powstania Warszawskiego. Przekrojowy test wiedzy o bohaterach

Pytanie 1 z 20
O której godzinie wybuchło Powstanie Warszawskie?
powstanie warszawskie obchody iława plakat

i

Autor: mat organizatora
Olsztyn. Rozbudowa linii tramwajowych i modernizacja HWS Urania