psy korona

i

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa

Psy będą tropić koronawirusa. Szkoli je nowomieszczanin

2021-03-25 14:03

Negrita, Sony, Bruce i Hunter wraz ze swoimi opiekunami, będą pomagać w walce z COVID-19. Projekt koordynuje Mateusz Połomski z Nowego Miasta. Został stworzony pod skrzydłami Krajowej Administracji Skarbowej.

Cztery zespoły kynologiczne przewodników z psami KAS z izb administracji skarbowej z Opola, Rzeszowa, Gdyni oraz Warszawy, zostaną przeszkolone we wczesnym wykrywaniu COVID-19 u ludzi. Pilotażowe szkolenie odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowym w Kamionie. Psy zostaną nauczone rozpoznawania zapachu COVID-19, pobranego od osób zarażonych wirusem.

Program szkolenia powstał w oparciu o dwa niezależne protokoły treningu medycznego do wykrywania przez psy COVID-19 - mówi Mateusz Połomski pochodzący z Nowego Miasta. -Protokoły zostały opracowane przez polską grupę badawczą pod przewodnictwem prof. Michała Dzięcioła z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz francuską grupę badawczo-naukową prof. Dominique Grandjean z Wyższej Szkoły Weterynarii w Alfort (Francja). Wcześniej te psy wykrywały narkotyki i papierosy.

Mateusz z psami pracuje od ponad 10 lat. To jego pasja. Od 2016 roku jest w strukturach Krajowej Administracji Skarbowej. To funkcjonariusz służby celno - skarbowej. Wcześniej był instruktorem w jedynym w Polsce ośrodku, który kształci psy na potrzeby Krajowej Administracji Skarbowej. Teraz jest kierownikiem Ośrodka Szkoleniowego w Kamionie.Ten innowacyjny projekt poszerzy zakres wykorzystania psów służbowych KAS, a tym samym przyczyni się do walki z COVID-19. Szkolenie potrwa 8 tygodni.

Kultowe samochody z seriali | ESKA XD - Prosto z salonu #19

Quiz. Prawda czy fałsz: Dziecinnie proste pytania. Ile punktów zdobędziesz?

Pytanie 1 z 10
Hrabia Drakula naprawdę istniał.