Przed nadleśnictwem w Iławie polała się krew

2022-05-24 9:31

Leśnicy, policjanci, pracownicy cywilni z iławskiej komendy, strażacy, funkcjonariusze zakładu karnego i służby Celno – Skarbowej, a także wiele osób chętnych włączyło się do akcji honorowego krwiodawstwa. Zebrano rekordową ilość płynów.

Oddana krew, która jest najcenniejszym i niezastąpionym lekiem trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Takie akcje mają na celu popularyzowanie honorowego krwiodawstwa.

Tym razem w Nadleśnictwie Iława pojawił się krwiobus, w którym pod hasłem „Leśna kropla krwi” uzbierało się aż 25,5 litra tego cennego daru.

W akcję oprócz służb mundurowych i osób chętnych włączyli się również samorządowcy iławscy wraz ze swoimi pracownikami: Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Burmistrz Miasta Iławy Dawid Kopaczewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie Michał Młotek jak również sąsiednie nadleśnictwa z Miłomłyna, Susza, Korpeli oraz z sąsiedniej, toruńskiej RDLP – Nadleśnictwa Jamy. Przybył także Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie Krzysztof Słowiński. Krew również oddali przedstawiciele firmy EGGER i Euro Wood.

Wszyscy wiemy, że krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Policjanci, którzy na co dzień obsługują zdarzenia, w wyniku których poszkodowani potrzebują do życia ten cenny środek leczniczy, rozumieją potrzebę honorowego krwiodawstwa i dlatego też chętnie włączyli się do akcji.

Krew zebrana trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie tu ostatnio cały czas panuje duże zapotrzebowanie na ten najcenniejszy i niezastąpiony lek.

Tym razem zarejestrowało się 65 osób, z czego 57 oddały krew przekazując w ten sposób prawie ponad 25 litrów tego najcenniejszego leku.

QUIZ. Film, książka czy piosenka? Co mówi ci ten tytuł? Zgarnij komplet i zostań omnibusem!

Pytanie 1 z 15
"Gra o tron" to tytuł:
Szukali ofiar na polskich drogach! Zgłosiło się już 40 poszkodowanych, a to dopiero początek!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl