Pracownik marketu w Iławie sprzedawał bilety

i

Autor: KPP Iława Pracownik marketu w Iławie sprzedawał bilety, których nie miał. Oskubał ludzi na 15 tys zł

Pracownik marketu w Iławie sprzedawał bilety. Oskubał ludzi na 15 tys zł

2023-02-17 13:20

Kara nawet do 12 – lat pozbawienia wolności grozi 23-latkowi. Mężczyzna nie dość, że był poszukiwany to jeszcze na jednym z portali społecznościowych oszukiwał podczas sprzedaży biletów na koncerty, mecze czy loty samolotem.

Iławscy policjanci prowadzili postępowania dotyczące oszustw. Funkcjonariusze przesłuchiwali kolejnych pokrzywdzonych. W trakcie czynności ustalili, że sprawca podając się raz za kobietę innym razem za mężczyznę oferował do sprzedaży bilety na koncerty, mecze a nawet bilety lotnicze.

Kiedy otrzymywał zapłatę kontakt ze sprzedającym urywał się. Okazało się, że sprawcą jest 23-latek.

W międzyczasie do Komendy Powiatowej Policji w Iławie przyszło zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu mężczyzny. Szukany był on przez funkcjonariuszy z Warszawy jak i Prokuraturę Rejonową w Ostrowie Wielkiopolskim celem przedstawienia zarzutów za oszustwa.

Dzielnicowy, który codziennie zapoznaje się z listą osób poszukiwanych ustalił, że mężczyzna pracuje w jednym z iławskich marketów i tam go zatrzymał. Policjanci sporządzili dokumentację dotyczącą miejsca pobytu 23-latka po czym przedstawili mu 30 zarzutów oszustwa w warunkach tzw. recydywy. Jak oświadczyli funkcjonariusze – sprawa ma charakter rozwojowy.  

Kodeks karny za oszustwo w warunkach tzw. recydywy przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Termomodernizacja. Pozbądź się kopciucha
Materiał sponsorowany

QUIZ. Kultowe seriale PRL na zdjęciach. Rozpoznaj po jednym kadrze!

Pytanie 1 z 10
Ten kadr pochodzi z serialu...
Czterej pancerni i pies. Marusia (Pola Raksa), Olgierd (Roman Wilhelmi)