laptop komputer

i

Autor: unsplash.com zdjęcie ilustracyjne

Pożyczył laptopa od znajomej i sprzedał go w lombardzie

2022-08-23 12:03

25 – latek przywłaszczył sobie laptopa. Mężczyzna pożyczył komputer od swojej bliskiej znajomej. Zamiast oddać, zastawił w lombardzie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie w sprawie przywłaszczenia laptopa.

Jak wynikało z ustaleń śledczych pokrzywdzona pożyczyła swojemu bliskiemu znajomemu komputer. Okazało się, że mężczyzna miał go oddać po miesiącu, jednak kiedy minął czas laptop jak i mężczyzna zniknęli.

Kobieta o wszystkim postanowiła poinformować policjantów. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że sprawca wyjechał do sąsiedniego powiatu, a komputer sprzedał w lombardzie, bo potrzebował gotówki.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzut. Dochodzenie w tej sprawie zakończyli aktem oskarżenia, który trafił do sądu. Natomiast odzyskany komputer przekazali pokrzywdzonej.Kodeks karny za przywłaszczenie przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

QUIZ. Czy umiesz odróżnić prawdę od kłamstwa?

Pytanie 1 z 9
Dorosły człowiek ma ok. 206 kości
FIT DESERY BEZ CUKRU | ESKA XD - Fit vlog #56

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl