rowerzysci

i

Autor: pixabay.com

Rajd Pomarańczowy w Iławie. Rowerzyści i kijkarze będą integrować się z Holendrami [PROGRAM, TRASA]

2022-06-03 13:10

W wiosennym, iławskim kalendarzu imprez nie może zabraknąć tradycyjnego Rajdu Pomarańczowego. To typowo rodzinne piknikowe wydarzenie wraca na miejskie ścieżki rowerowe w rozszerzonej formule. Odbędzie się po raz 15-ty.

Garri Kasparow, legendarny szachista i wróg Putina, mówi „SE”: Może nie zrobiłem dość, by powstrzymać potwora

Właściwie jak to się wszystko zaczęło?

Dzień Króla (Koningsdag) to jedno z najważniejszych świąt narodowych w Holandii obchodzone również w Iławie w ramach współpracy i wzajemnej promocji między Iławą i holenderską gminą Tholen. Dzień Króla obchodzony jest od 2014 roku, natomiast od 1891 roku obchodzono Dzień Królowej (Koninginnedag) dla uczczenia głowy państwa.

Którędy będą wiodły pomarańczowe trasy?

Uczestnicy rajdu podzieleni będą na grupy, zaś każda z grup będzie miała swojego przewodnika - opiekuna.

Trasa kijkowa: Start rajdu: parking za ratuszem przy Iławskim Centrum Kultury (Iława, ul. Niepodległości 13).

Następnie: w kierunku ul. Kościuszki, dalej idziemy wzdłuż ul. Kościuszki przy poczcie. Na wysokości Młyna skręcamy w lewo na ścieżkę pieszo- rowerową przy rzece Iławce i idziemy w kierunku Kuźni Talentów, gdzie przechodzimy na drugą stronę. Kierujemy się ścieżką rowerową nad Jeziorakiem w kierunku plaży przy ul. Kajki i idziemy aż do  Przystań Sobie.

Meta: Przystań Sobie (Iława, ul. Wańkowicza).

Trasa rowerowa: około 10 km, start rajdu: parking za ratuszem przy Iławskim Centrum Kultury (Iława, ul. Niepodległości 13)

Następnie: zjazd Aleją Pojednania do Bulwaru Jana Pawła II, Bulwar Jana Pawła II w kierunku Galerii Jeziorak, Bulwar Jana Pawła II wzdłuż ul. Mickiewicza, wyjazd z bulwaru na wysokości hotelu Stary Tartak, wjazd w ul. Biskupską i dalej w kierunku ul. Konstytucji 3 Maja przez most, dalej w kierunku alei Jana Pawła II, do ul. Piaskowej i tam nową ścieżką rowerową przy działkach do Wyspy Młyńskiej. Następnie przejeżdżamy przez ul. Kościuszki wzdłuż rzeki Iławki do Kuźni Talentów i dalej przejeżdżajmy na drugą stronę ul. Dąbrowskiego i jedziemy ścieżką rowerową nad Jeziorakiem w kierunku plaży przy ul. Kajki i jedziemy aż do Przystań Sobie

Meta: Przystań Sobie (Iława, ul. Wańkowicza).

W jaki sposób mogę wziąć udział?

Aby dołączyć do Rajdu Pomarańczowego, należy najpierw zapisać się w Biurze Informacji Turystycznej osobiście lub telefonicznie 89 648 58 00.

Na pierwsze 300 osób będą czekały tradycyjne pomarańczowe koszulki.

Program Rajdu

  • 11.00 Otwarcie Biura Rajdu- potwierdzenie obecności i odbiór koszulki. Miejsce: Informacja Turystyczna w Iławie.
  • 12.30 Otwarcie rajdu. Burmistrz Dawid Kopaczewski wraz z panią Burmistrz Tholen uroczyście otworzą Rajd Pomarańczowy. Miejsce: parking między ratuszem a ICK
  • 12.40 Start I grupy Nordic Walking. Miejsce: plac przed ratuszem.
  • 13.00 Start I grupy rowerowej, każda kolejna co 5 minut. Miejsce: parking między ratuszem, a ICK
  • Od 14.00 ognisko na mecie rajdu Miejsce: Przystań Sobie, ul. Wańkowicza, Iława

Wydarzenie na FB

rajd pomaranczowy ilawa 2022 plakat

i

Autor: UM Iława

QUIZ. Tymi autami jeździł prawie każdy z nas!

Pytanie 1 z 11
Kiedy zadebiutował Volkswagen Passat B5?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!