Pożar w Szałkowie pod Iławą. Są spore straty

2022-11-14 7:53

W sobotę (12.11) straż pożarna z Iławy gasiła pożar budynków na posesji w Szałkowie nad jez. Jeziorak koło Iławy. Ogień zagrażał zamieszkałym zabudowaniom.

Jak poinformował rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Rutkowski, w sobotę w godzinach porannych straż została powiadomiona o tym, że pali się budynek gospodarczy, a pożar zagraża także budynkowi mieszkalnemu na posesji w Szałkowie.

Palił się garaż dobudowany do budynku mieszkalnego, w którym zlokalizowana była też kotłownia. On się spalił całkowicie, częściowo nadpalony został dach nad częścią mieszkalną. Straty oszacowane są na około 300 tys zł, bo oprócz strat konstrukcji budowlanych, spłonął całkowicie samochód osobowy w garażu, motocykl, wyposażenie. Pożar opanowaliśmy, na miejscu w sumie działało 8 zastępów i 30 strażaków - mówi Rutkowski.

Przyczyny pożaru nie są znane, ma je ustalić policja.

Quiz. Jedzenie na literę S

Pytanie 1 z 16
Szarlotkę przygotowuje się tradycyjnie na cieście:
Puszczyk z komina

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl