Pożar

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Pożar bloku w Lubawie. Jedna osoba ranna, kilkadziesiąt zdążyło się ewakuować

2022-03-28 11:17

Pożar czteropiętrowego bloku w Lubawie wybuchł w poniedziałek (28 marca) rano. Około 20 osób zdążyło się ewakuować. Niestety jedna została ranna. O szczegółach przeczytasz w artykule poniżej.

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie Konrad Wielgoszyński poinformował PAP, że strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze 4-piętrowego bloku w poniedziałek po godz. 6 rano. Na miejscu okazało się, że ogniem objęte jest mieszkanie na parterze, mieszkający na wyższych kondygnacjach, około 20 osób, ewakuowali się sami.

- Z objętego ogniem mieszkania ewakuowały się trzy osoby, strażacy odnaleźli w łazience nieprzytomnego mężczyznę. Po przekazaniu tej osoby zespołowi ratownictwa medycznego rozpoczęto reanimację, która przywróciła temu panu czynności życiowe, został zabrany do szpitala - powiedział Wielgoszyński.

Stan mężczyzny rannego w wyniku pożaru jest poważny. Przyczyny wybuchu pożaru w bloku w Lubawie nie są na razie znane, będzie je ustalać policja.

Quiz. Skąd pochodzi to danie?

Pytanie 1 z 20
Pampuchy to kluski drożdżowe z kuchni
Gigantyczny pożar w Warszawie. Płonęły trawy i nieużytki w Wawrze

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl