Pozalewane garaże, połamane drzewa. Nawałnica nad powiatem ostródzkim [ZDJĘCIA]

2021-06-23 14:28

W Iławie padało, ale wtorkowe opady nie wyrządziły aż takich szkód jak w Ostródzie i okolicznych miejscowościach. Strażacy wciąż usuwają skutki gwałtownej pogody.

Nad powiatem ostródzkim 22 czerwca przeszły gwałtowne burze, którym towarzyszył silny wiatr i intensywne opady deszczu. W godzinach popołudniowych pierwsza nawałnica przeszła w okolicach Morąga.

Silny wiatr łamał i wyrywał drzewa z korzeniami. Między innymi w miejscowości Bogaczewo drzewo powaliło się na domek letniskowy, który uległ poważnemu uszkodzenie. Na szczęście w tamtym momencie nikogo nie było wewnątrz budynku. Strażacy z morąskiej jednostki ratowniczo-gaśnicze, wojskowej straży pożarnej i okolicznych jednostek OSP przez kilka godzin usuwali skutki burzy.

Po godzinie, tym razem nad Ostródą i okolicach przeszła kolejna nawałnica. Zalanych zostało wiele ulic, garaży podziemnych oraz budynków. Strażacy z JRG Ostróda i okoliczne jednostki ochotniczych straży pożarnych przez kilka godzin wypompowywali wodę z obiektów, a także usuwali połamane drzewa i konary z ulic i chodników.

Meteorolodzy ostrzegają, w tym tygodniu noc z czwartku na piątek oraz piątek mogą przynieść równie niebezpieczne zjawiska.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Chciałbyś mieć taką teściową, jaką jest Katarzyna Dowbor?
Raport z anteny 23.06, godz.10