Powiat iławski: Śmieci segregujesz – Ziemię ratujesz!

2022-04-04 15:08

Rusza kolejna, już 21 odsłona Akcji Czyste Jeziora i Rzeki pod patronatem Starosty Powiatu Iławskiego. Hasło przewodnie tegorocznej akcji, która trwać będzie od 4 kwietnia do 15 maja brzmi: „Śmieci segregujesz – Ziemię ratujesz!”

Po przymusowej, pandemicznej przerwie wraca Akcja Czyste Jeziora i Rzeki w tradycyjnej formie!

- Wraz z nadejściem wiosny zachęcamy mieszkańców powiatu iławskiego do włączenia się w akcję sprzątania naszych osiedli, terenów zieleni, chodników, ścieżek rowerowych oraz brzegów jezior, rzek i stawów - piszą organizatorzy. - Chcemy podkreślić, że tegoroczna Akcja jest wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy będziemy prowadzić selektywną zbiórkę odpadów. Oznacza to, że zbierając porzucone odpady musimy zgodnie z przyjętymi zasadami segregacji wrzucać je do przygotowanych worków w odpowiednich kolorach, określających rodzaj odpadów. Niebieski to papier! Zielony to szkło! Żółty to tworzywa sztuczne i metale! Czarny to odpady zmieszane!

Dla tych, którzy wykażą się największym zaangażowaniem w Akcję przewidziane są jak zawsze nagrody oraz statuetki. Jednak by je otrzymać należy złożyć sprawozdanie do 31 maja w  Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa (pokój 314) lub w sekretariacie Starostwa. Udokumentowanie uczestnictwa w Akcji zależy od kreatywności i wyobraźni uczestników.

Wszelkich informacji udzielają pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa (w pokojach 313, 314 i 303) lub pod numerami telefonów (89 649 07 38, 89 649 08 79, 89 649 07 78).

czyste jeziora i rzeki ilawa 2022

i

Autor: Starostwo Iławskie
Bohaterowie są wśród nas. Muzeum Powstania Warszawskiego wręczyło nagrody "Anody"

Symbole najpopularniejszych pierwiastków chemicznych. Ósme pytanie wielu zaskoczy!

Pytanie 1 z 10
Podaj symbol tlenu