wypadek

i

Autor: KPP Iława

Na sygnale

Powiat iławski: Policyjne interwencje na drogach

2023-12-04 14:10

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego kiedy świadek zauważył, że audi jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący o wszystkim poinformował policjantów. To jeden z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymanych podczas minionego weekendu.

Dzięki informacji od świadka policjanci w sobotę (2.12.2023 r.) kilka minut po godzinie 6:00 zatrzymali 27 - latka. Zgłaszający oświadczył, że widzi kierującego, który jedzie audi od prawej do lewej jedną z dróg w gminie Lubawa. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie czynności okazało się, że 27 - latek jest trzeźwy ale posiada zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Jak ustalili ppolicjanci samochód należał do znajomej mężczyzny, która udostępniła pojazd mieszkańcowi gminy Susz bo sama była zmęczona.

O kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym policjanci również zostali poinformowani przez odpowiedzialnych świadków. Zgłaszający oświadczył, że widzi parę nietrzeźwych osób, które próbują odjechać samochodem. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 49 – latka kierowała samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie.Tymczasem w gminie Kisielice 20 – latek kierujący oplem uderzył w sarnę, która wbiegła na drogę z przydrożnego rowu. Na szczęście mężczyźnie nic poważnego się nie stało.

Natomiast w niedzielę (3.12.2023 r.) 30 – latek kierujący fordem jadąc jedną z dróg w gminie Kisielice podczas mijania się z oplem doprowadził do bocznego zderzenia między pojazdami po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Kierująca oplem natychmiast zawróciła i pojechała za sprawcą po czym ujęła go. W trakcie czynności okazało się, że nie tylko kolizję 30 – latek ma na sumieniu. Badanie alkomatem wskazało, że mężczyzna kierował fordem mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie.

Kolejny kierujący jadąc jedną z dróg w gminie Iława najechał na sarnę, która wybiegła z przydrożnego rowu po czym stracił panowanie nad pojazdem wjechał do rowu i wywrócił pojazd. Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący swoją przejażdżkę zakończył 8 punktami karnymi i portfelem lżejszym o 1500 zł. Mężczyznę jadąc z pasażerką kręcił „bączki” swoim audi pod jednym z lubawskich marketów kiedy to zauważyli go policjanci patrolujący miasto.

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych w Krakowie. Tłumy dopisały

Jak dobrze znasz mikołajkowe tradycje? Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 10
Obyczaj wręczania dzieciom prezentów sięga...